Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Umut Yürüyüşü Projesi Open Mode Festivalinde Bir Defileyle Kuşatılıyor

By Nisan, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

Umut Yürüyüşü  Projesi, OPEN MODE Festivali’nde bir defile ile sona erdi. Her yıl bu büyük buluşma, alternatif moda ve bağlılığın buluştuğu çok disiplinli genç tasarımcılardan oluşan bir topluluğu (atölye çalışmaları, dans, performanslar, stil, vb.) bir araya getiriyor. Yüksek Lisans Çağdaş Moda Tasarımı öğrencilerinin yanı sıra Emmaus merkezlerinden seçilen bir grup mülteci göçmen, orijinal gelişimlerini, sürdürebilir kalkınmanın ana ilkeleri ile desteklenen bir etik defile sırasında sunma ayrıcalığına sahipti. Daha sorumlu, daha insani ve sıradışı bir modaya dikkat çeken halk için güzel bir keşif.

Hope Walk Project at OPEN MODE Festival

Umut Yürüyüşü Projesi, asıl amacı mültecilerin sanatsal etkinliklerle entegrasyonunu kolaylaştırmak olan Good Chance Theatre iştirakı sayesinde kuruldu. Bu nedenle, IFA Paris, kentsel evrenlerin gelişiminin restore edildiği bu etkinliğe katılmaya davet edildi. Çok kültürlü zenginlik ve özgürlük fonuna karşı, moda, gerektiğinde, tüm kavgaların gerçekleşmesini sağlayan güçlü bir mekanizma haline gelme yeteneği ile de ayırt edilir. Mülteciler ve tasarım öğrencileri bu defilenin hazırlanmasında 12 hafta boyunca çalıştı; ısmarlama hikaye anlatımı gibi kıyafetleri bir araç olarak kullanmak, böylece mültecilerin kişisel öyküsünü uygulamalı ileri dönüşüm teknikleriyle yapılan bir koleksiyonla yansıtmak.

Defilenin sonunda, jüri, Mart ve Nisan aylarında IFA Paris’in Moda Stüdyosu Kısa Eğitimi‘ne katılma ayrıcalığına sahip olacak olan Asad ve Basir’e burs verdi. Güzel bir yolculuğun sonu veya yeni bir yolculuğun başlangıcı.