Skip to main content
Girişimcilik

Foundry Startup ​​Programı: Hayal Gücünüz İçin Kuluçka!

By Kasım, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

Teknoloji, birçok faaliyet sektöründe sıcak bir konudur ve giderek moda dünyasını istila etmektedir. IFA Paris, Venture Studio Beyond Form ile işbirliği içinde, “Foundry Powered by IFA Paris” girişimleriyle iki yıldır bu yeni çözümleri denemeyi teklif ediyor. Başlangıçta teknoloji tadı olan girişimci konseptler için ayrılan Foundry, kapsamını genişletti ve tamamen moda endüstrisine adanmış yeni start-up kuluçka merkezi haline geldi.

Her yıl, IFA Paris’in sunduğu programların kataloğu yeni eğitim kurslarıyla genişletiliyor. Moda trendleri hızla geliştiğinden ve okulumuzun sürekli uyum sağlaması gerektiğinden, teklifimiz de aynı hızla gelişiyor. Tasarım veya işletme alanında uzun veya kısa kurslar, yeni moda mesleklerine adanmış eğitimde lidersek, bu tesadüf değil!

Design by Schandani - MA CFD Graduate

Gerekli becerilerin kazanılması için eğitim şarttır. Ama sonra ne olacak? Profesyonel projenizi yürütmek için öğrendiklerinizden en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz? Bunlar öğrenciler arasında tekrarlanan sorulardır ve IFA Paris’te hemen yanıtlanır!

Doğrudan Foundry laboratuvarına entegre edilmiş Startup ​​Programı’nın başlatılmasıyla IFA Paris, yeni mezun öğrencilerine yeni fırsatlar sunuyor.

Kişiye özel refakat sürekliliğinde ve eğitimlerinin sonunda girişimci olmak isteyen her kişi bu yeni moda kuluçka programını entegre etme imkanına sahip olacaktır. Amaç, yıllar içinde kurulan ilişkiyi sürdürmek ve öğrencilerimizi tüm projelerinde desteklemeye devam etmektir.

Rue Des Boulets - Ona Ford - BFM Graduate

Startup ​​Programı ayrıca tüm tomurcuklanan girişimcilere açıktır. Kapsayıcı bir okul olarak mezunlarımızın girişimciliğini teşvik etmeye kendimizi adamışken, aynı zamanda farklı geçmişlere sahip genç yaratıcıları teşvik etmeye çalışıyoruz.

6 veya 12 ay boyunca, seçilen formüle bağlı olarak her öğrenci kendi iş yaratma projesini bizzat veya uzaktan geliştirme fırsatına sahip olacaktır.

Program, çeşitli alanlardaki en iyi uzmanlar tarafından denetlenen birkaç aşama etrafında yapılandırılacaktır. Keşif, Tanımlama ve Geliştirme aşamaları sırasıyla valide edildikten sonra, her proje son aşama olan teslimat aşamasında somutlaştırılmalıdır.

Uygulama, IFA Paris tarafından geliştirilen pedagojinin merkezinde yer aldığından, bu girişimci program aynı zamanda bu adaylara şirketlerde staj dönemlerini doğrulama fırsatı da verir. IFA Paris CEO’su Jean-Baptiste Andreani, “Bu kuluçka programına katılan genç girişimciler genellikle özellikle yenilikçi fikirlere sahipler, ancak projelerinin uygulanabilirliğini belirlemek için yeterli mesleki deneyime sahip değiller” diyor. “Bu nedenle staj anlaşmalarından yararlanma olasılığı, programdaki adayların teknik becerilerini mükemmelleştirmelerine olanak tanır ve bu da start-up projelerinde olumlu bir “dökülme” etkisi yaratır.

Roving Era By Josefina Garreton - BFM Graduate

Sürdürülebilirliğe bağlılık açısından, iki yıl önce IFA Paris tarafından uygulanan dönüşüm stratejisi bu yeni program için de geçerlidir. Seçilen her girişimin, konseptine aşağıdaki Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden birini veya daha fazlasını entegre ettiğini göstermesi gerekecektir:

  • Yoksulluksuz
  • Azaltılmış Eşitsizlik
  • Sanayi, İnovasyon ve Altyapı
  • Sorumlu Tüketim ve Üretim

Yeni mesleklere ilham verme umuduyla, moda girişimciliği konusundaki bu özel eğitim, hayallerini gerçeğe dönüştürmek isteyen herkese yöneliktir… Bir fikriniz mi var? Hayal kurmayı bırakın, harekete geçin, işte burada başlıyor.