Skip to main content
Girişimcilik

IFA Paris’in Desteklediği Foundry’deki Girişim Şirketleri Programı’nın Açılış Grubunu Keşfedin

By Nisan, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

IFA Paris ekibi tarafından desteklenen Foundry, 2019 yılı Kasım ayında lansmanı yapıldığından beri, Girişim Şirketleri Programı’na katılmak üzere moda teknolojisi girişim şirketlerinden oluşan bir açılış grubu oluşturmak için uluslararası yetenek arayışını sürdürüyor. Seçilen girişim şirketleri, IFA Paris’in Paris kampüsünde bulunan yeni kurulmuş moda teknolojisi laboratuvarında 6 ay sürecek yoğun bir gelişim yolculuğuna çıkacak. Ürün öncesi ve ürün aşamasında olan şirketler; atölyeler ve mentorluktan oluşan bir programa tabi tutulacak, ilk müşterilerini kazanma ve fon bulma yarışında sektörün ağır toplarıyla bir araya getirilecek. Ayrıca girişimciler, çözümlerini ve işlerini geliştirmek için IBM, Lectra ve TG3D Studio gibi iş ortaklarımızla çalışma fırsatını yakalayacak.

Biz B

İlk grup tasarım çözümlerinden bulut tabanlı perakende çözümlerine ve sertifikalandırmaya kadar geniş bir konu yelpazesini kapsıyor. Foundry ekibine, büyük ölçüde sürdürülebilirlik ile ilgili sorunların çözümüne odaklanan birçok başvuru geldi; bu da moda sektörünün yenilik kaynaklarını hangi alana yatırması gerektiğine işaret ediyor. İlk girişim şirketleri grubu aşağıdakilerden oluşuyor:

  • Pakistan’dan, Pakistan’a özgü kadın giysilerinin alınıp satıldığı bir pazar olan Biz Bride.
  • Fransa’dan, sürdürülebilir moda teknolojisi markası Court Folio.
  • Londra’dan, sürdürülebilir moda için doğrulama platformu The Good Brands.
  • Fransa’dan, dijital moda platformu Project Style.
  • Fransa’dan, çevrimiçi giysi bakım hizmeti The Retouch. (IBM Geleceğin İnovasyonu Ödülü sahibi).
  • Londra’dan, 3B avatarlar, deneyimler ve giysiler üreten Scizzor.
  • Lübnan’dan, 3B baskı platformu ve yenilik tasarım stüdyosu Speetra Design Studio.
Speetra

Her bir girişim şirketi, tutkularının büyüklüğüne ve moda endüstrisini alt üst etmeye yönelik vizyonlarına göre seçildi. Özellikle de Koronavirüs pandemisi esnasındaki bu belirsiz dönemde sektörün, moda sistemine devrim niteliğinde yenilikler getirecek daha fazla girişim şirketine ihtiyacı var. Mesela Project Style’ın dijital modanın yaygınlaşmasına öncülük etme tutkusunu veya The Retouch’un giysilerin tadilat sürecindeki pürüzleri ortadan kaldırma hedefini ele alalım. Bu gibi girişimler, sektörün yönünü değiştirecek. Foundry ekibi ve iş ortakları, girişimcileri iş başı uygulamalı yaklaşımla geliştirecek.

Project Stylé

“Yeni moda teknolojisi laboratuvarımızda, girişimcilerle beraber ilham verici bir yolculuğa çıkacağım için heyecanlıyım. Nihai hedefimiz, moda teknolojisi alanında yetenekli kişileri Paris’te yetiştirmek ve Fransa’da moda teknolojisine ciddi bir alan olarak öncülük etmek.” IFA Paris’in Desteklediği Girişim Şirketleri Programı ve Foundry’nin Direktörü Peter Jeun Ho Tsang.

Girişim Şirketleri Programı hakkında daha fazla bilgi edinmek için Foundry’nin web sitesini ziyaret edin: foundryftlab.com