Skip to main content
Girişimcilik

Karen Topacio 2015 E-Moda Ödülünü Kazandı

By Haziran, 2015Nisan 18th, 2022No Comments

LVMH Mezun Ödüllerinde ilk sıralara ulaştıktan sadece birkaç gün sonra, Karen Topacio 2015 E-moda ödülünü kazandı. Bir yeteneğin doğuşu.

IFA Paris Modern Moda Tasarım Sanatları 2015 Master mezunu modacı Karen Topacio (www.karentopacio.com) yine sahnede. Dahası: bu günlerde sadece ondan söz ediyoruz! LVMH Mezun Ödüllerinde son finalistler arasına kaldıktan kısa bir süre sonra (500 aday arasından son 20’de bitirdi), şimdi de 2015 E-Moda Ödülünü kazandı.

Bu çok önemli bir yarışma. E-Moda Ödülü, beş yıl önce moda ile yeni teknolojileri ilişkilendirmek için başlatılmış bir moda yarışması. Yılda iki ödül veriliyor: bir moda markası için en iyi dijital strateji ödülü (bu yıl genç spor kıyafetleri markası Bluemustach kazandı) ve genç tasarımcılar için bir yarışma.

E-Ödülleri kendilerine güzel bir jüri bulmuş gibi hem de (Alexis Mabille ve Figaro Madame dijitalin editörü Ali Madhavi dahil). Le Figaro Etudiant veya Zalando gibi ortaklarla medyanın bile ilgilendiği bir ödül.

Tasarımcının kazandığı bu güzel palmiye bir kez daha gösteriyor ki, Karen yetenekli ve potansiyele sahip. Karen Topacio kıyafetlerine sürekli yenilik katmaya çalışıyor. 2015 E-Moda Ödülleri için etkileşimli bir hareket kaydedici yazılım kullanarak, koleksiyonunun tasarımının temelini oluşturan rastgele hacimler oluşturabildi.