Skip to main content
Girişimcilik

Karen Topacio « LVMH Mezunu » Ödülünde 500 Finalist Arasından İlk 20’de

By Haziran, 2015Nisan 18th, 2022No Comments

IFA Paris’ten mezun olan genç tasarımcı, dünyanın ilk moda yarışmasında podyumda üst sıralara ulaştı. Geleceği parlak görünüyor.

IFA Paris Modern Moda Tasarım Sanatları 2015 Master mezunu modacı Karen Topacio (www.karentopacio.com), bu yıl 3 İngiliz modacı tarafından kazanılan LVMH Mezunlarını 500 ödül finalisti içinde ilk 20’de tamamladı. Jüri üyeleri, Karen Topacio hakkında, « karar vermek çok zordu » dediler ve onu « işinin etkileyici kalitesi » için tebrik ettiler.

LVMH ödülü 2013 Kasım’ında öncü Fransız moda ve lüks eşya ürünleri şirketi tarafından « moda ekosisteminde canlılık ve çeşitlilik olması için yaratıcı yeteneklerin gelişimi ve yenilenmesinin gerekliliği nedeniyle » başlatıldı. Yarışma iki kısımdan oluşuyor: 40 yaşın altında ve en az iki farklı koleksiyon üretmiş genç profesyoneller için « LVMH Genç Moda Tasarımcısı Ödülü » ve en az 3 yılda bir düzenlenen, öğrencilerin moda okulları mezunları olarak yarışabildikleri « LVMH Mezun Ödülü ».

Yarışmadan sonra LVMH Mezun Ödüllerinin başkanı Marc Alizart, IFA Paris’ten mezun olan genç tasarımcıyı « tüm dünyadan 500 aday arasında ilk 20 finalist arasına ulaşabildiği » için « bizzat tebrik » etme gereği hissettiğini söyledi. Ve onu LVMH ve diğer ödüller konusunda teşvik ederek « mevcut ve gelecek projelerde » göz önünde bulunduracağını belirtti. Kesinlikle ümit verici.

Sadece yeni renk varyasyonları veya siluetler üzerinde çalışmakla kalmayan Karen Topacia, kıyafetlerine yeni malzeme ve tasarımlar açısından sürekli yenilikler yerleştirmeye çalışıyor. Hatta bitiriş programı koleksiyonunda, kıyafetlerine üçüncü bir boyut ekleyen lazerle kesilmiş tahta parçacıklar kullanmıştı. E-moda ödüllerinden (şov 10 Haziran’da Paris’te gerçekleşecek) önce geliştirdiği projede, bu projeye özel geliştirilmiş etkileşimli bir hareket kaydedici yazılım kullanarak, koleksiyonunun tasarımının temelini oluşturan rastgele hacimler oluşturabildi.