Skip to main content
Mezun Röportajları

Mezunlar Dünyası: John Warbo, Moda Pazarlama Lisans Programı

By Ocak, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

Bu aylık dizide, IFA Paris mezunları, IFA Paris’teki çalışmalarının hayallerindeki işe girmenin yolunu nasıl hazırladığını paylaşıyor. Bu ay, IFA Paris’te bir moda parkuruna başladıktan sonra işlerin ticari yönü hakkında gerçekten tutkulu olduğuna karar veren, Moda Pazarlama Lisans Programı mezunu John Warbo ile konuşuyoruz. Neyse ki IFA Paris’te, ona L’Oréal’deki stajı için sağlam bir temel sağlayan harika bir moda ve iş karışımı var.

Tanıyın:

İsim: John Warbo

Uyruk: İsveç

IFA Kampüsü: Paris

Okuduğu program: Moda Pazarlama Lisans Programı

John Warbo

John Warbo

En sevdiği ders: Sanırım Stratejik Pazarlama vardı – bir süre sonra moda konusunda çok tutkulu olmadığımı, daha çok iş tarafında olduğumu fark ettim.

Mevcut proje: İki yıllık İşletme Yönetimi Yüksek Lisansımı bitiriyorum ve L’Oreal Paris’te Batı Avrupa için İş Geliştirme alanında stajyer olarak çalışıyorum.

Moda ilhamı: Benim için şehirler ve seyahat, bana çok ilham veriyor. Pek çok ülkeye gittim (şimdiye kadar 15!) ve favorim Kosta Rika.

Bize biraz kendinizden ve geçmişinizden bahsedin – kimsiniz, nereden geliyorsunuz ve moda okumakla ilgilenmenizi sağlayan şey ne?

IFA Paris’e ilk başladığımda oldukça gençtim ve emin olamadığım için ne yapmak istediğim konusunda açık fikirliydim. Moda endüstrisi ile başladım çünkü ilginç ve en büyük endüstrilerden biri ve sürekli gelişiyor. IFA Paris’te eğitimime devam ederken, programın tüketici ve iş bölümüyle ilgili olduğumu fark ettim, bu yüzden bugün işletme yüksek lisansımı yapıyorum.

IFA Paris’te iyi olan şey, bir moda okulu olsa bile, moda dışındaki kavramları keşfetmeniz için size birçok fırsat sunan geniş bir programa sahip olmasıdır. IFA Paris’in moda odaklı olduğu kadar iş odaklı bir okul olması iyi bir şey.

Şu anda ne yapıyorsunuz ve bu konuda en heyecan verici olan ne?

Şu anda L’Oreal’de stajyer olarak çalışıyorum ve L’Oreal ve Garnier markaları için 15 Batı Avrupa ülkesi için iş stratejileri geliştirmeye yardımcı oluyorum. Markaların performansına ve bir strateji oluşturmak için her pazara derinlemesine dalmaya dayanır.

John Warbo

John Warbo

Bu çok heyecan verici çünkü Batı Avrupa olsa bile piyasaların çok bireysel olduğunu görebilirsiniz. Benzer görünebilecek ülkeler için bile, tüketici tercihleri ​​söz konusu olduğunda aslında çok farklıdırlar.

L’Oréal’de çalışmak eğlencelidir çünkü bu büyük bir başarı örneğidir – şirketin arkasında çok çalışkan insanlar vardır, bu da onların uzmanlıklarından ve bilgilerinden çok şey öğrenmenizi sağlar. Bu çok güzel.

IFA Paris’te şu anki görevinizde size yardımcı olacak hangi becerileri öğrendiniz?

Dünyanın her yerinden, farklı kültürlerden insanlarla çalışmayı öğrenmek ve işleri üstlenmenin farklı yollarını görmek diyebilirim. IFA Paris çok uluslararası bir okul, dolayısıyla çok çeşitli ve bu deneyimi yaşamak güzel.

Dört kelimeyle IFA Paris deneyiminizi tanımlayın:

Çok eğlenceli, teşvik edici, çalışkan, zenginleştirici

Mevcut ve gelecekteki IFA Paris öğrencileri için hangi bilgelik sözleriniz var?

Okul dışındaki zamanınızın ve Paris’te olmanın keyfini çıkarın. Odaklanmış ve açık fikirli kalın.

Bir IFA Paris “hayatta kalma araç takımı”na dahil etmek için üç şey seçebilseydiniz, bunlar ne olurdu?

  • Apple dizüstü bilgisayar
  • MS Excel
  • İyi tutum

John’un Paris için ipuçları:

Ucuz yemek: Oh… dürüst olmak gerekirse, gerçekten bir tane olduğunu söyleyemem!

Arkadaşlarla takılabileceğiniz yer: Canal Saint Martin’in yanındaki 10. bölgeye çok giderim

Ulaşım: Yürüme

Dinlenme: Bu arada kampüsün yanında bulunan Buttes-Chaumont parkı!

Yerel dilde en sevdiğiniz kelime: MDR (mort de rire). Yazılı mesajlaşma sırasında İngilizce’deki LOL (yüksek sesle gülmek) gibidir

John’un okuduğu program hakkında daha fazla bilgi edinin: Moda Pazarlama Lisans Programı