Skip to main content
Mezun Röportajları

Mezunlar Dünyası: IFA MBA Moda Yönetimi – Moda İşletmeciliği Mezunu Daniela Reyes Vanegas Uzman Moda E-Ticaret Platformunu Başlattı: Vardao

By Mart, 2022Nisan 13th, 2022No Comments

IFA Paris mezunlarının çoğu, IFA Paris’teki eğitimlerini tamamladıktan sonra girişimci olmayı ve kendi moda işlerini kurmayı hedefliyor. Bu tam olarak Daniela Reyes Vanegas’ın yaptığı şey, MBA Moda Yönetimi – Moda İşletmeciliği Dalı mezunu ve şimdi yeni bir iş kadını. Kolombiyalı köklerinden ilham alarak ve Avrupa’da bulunmayan çok sayıda yetenekli Latin Amerikan moda markasını fark ederek, online platformunu başlatmaya ve bu markaları dünyanın bu tarafına getirmeye karar verdi. Böylelikle Vardao doğdu.

María Montoya x ALS available on Vardao platform

Daniela, yaratıcılıklarının ötesinde, tek bir sezonun ötesinde kalıcı moda yaratmaya kendini adamış, güçlü etik değerlere sahip tasarımcıları öne çıkarmak istiyor. Vardao, toplumsal ve çevreye duyarlı, cinsiyetsiz ve sınırlı koleksiyonlara sahip yeni ortaya çıkan tasarımcıları sergiliyor.

Modaya yön veren bir yaklaşım benimseyen Vardao, moda giyim ve aksesuarlarının yanı sıra mücevher satışı da yapmaktadır. 2021’in sonlarına doğru lansmanı yapılan siteye katılan ilk tasarımcılar arasında, hepsi e-ticaret mağazasına farklı bir tarz getiren Vera, Daniela Salcedo ve A Lot Studio yer alıyor. Fransa’daki müşteriler artık uluslararası nakliye zahmetine girmeden satın alınabilecek yeni tasarımcıları keşfetmenin keyfini çıkarabilirler. Daniela, pazardaki bu boşluğu ve iş fırsatını bulmak için iş sezgisini ve araştırmasını kullandı.

Vardao, benzersiz, yüksek kaliteli tasarımlar arayan ve kendini farklılaştırmak, kim olduğunu temsil eden ve giymekten gurur duyacağı bir tarz bulmak isteyenler içindir.

Jewelry brand available on Vardao platform

Daniela, Startup Programının 3. Kohortunun kuluçka üyesi olarak Moda Teknolojisi İnovasyon Laboratuvarımızda iş fikrini keşfetti. Program sırasında, iş fikrini şekillendirmeye yardımcı olmak için laboratuvar ekibi ve çeşitli danışmanlarla birlikte çalıştı. Buna ortak ajans Fast & Fresh ile müşteri araştırması, deneyimli girişimcilerle iş modeli ve pazarlama profesyonelleri ile lansman stratejisi geliştirme dahildir. Herhangi bir yeni iş ve projeyi hayata geçirmek kolay bir iş değil; bu nedenle, Vardao’nun genç bir işletme olarak nasıl geliştiğini görmek heyecan verici olacak.

IFA Paris’te girişimciliği teşvik ediyoruz, programların çoğu artık müfredata yerleştirilmiş girişimci modüllere sahip. Mezunlar için, Startup Programı şimdi herhangi bir disiplinden ve geçmişe sahip girişimci adaylarının başvurularını kabul ediyor. Bir sonraki grup Haziran 2022’de başlıyor.