Skip to main content
Moda Sektörü Haberleri

Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul hakkında

By Kasım, 2020Nisan 13th, 2022No Comments

Bu sene Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, 15. sezonunda tamamen dijital platformlara taşındı. Moda camiasında çok önemsenen ‘ön sıra’ ayrıcalığına bir sonuç olarak da, dijital MBFWI ile herkese ulaşılabilir hale gelmiş oldu. Fiziksel sınırların ortadan kalkması ile artık bu içerik dünyanın her köşesinden kolayca takip edilebilecek formatta.

MBFWI sezonlardan bağımsız, ‘season free’ olarak tasarlandı. Bu şu demek: Tasarımcıların İlkbahar-Yaz 2021 sezonları sektör profesyonellerine tanıtılırken diğer tarafta isteyen tasarımcıların Sonbahar-Kış 2020/21 sezonlarına da yer verilerek sezon içi koleksiyonları da son tüketici ile buluşturabildi.

Ağustos sonu gerçekleşen Lookbook çekimlerini Emre Doğru, Emre Güven ve Erdi Doğan gerçekleştirdi. Aynı mekanda 12-16 Ekim arasında yeni normale uygun ve sağlık önlemleri kapsamında hergün farklı ünlünün sunumunu gerçekleştiği canlı röportajlarla tasarımcılar yer aldı .

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul, Mercedes-Benz’in isim sponsorluğunun yanı sıra; Galataport İstanbul’un mekan sponsorluğu ve tedarikçi sponsorlar Brand Who, L’Oréal Professionnel ve M.A.C Cosmetics’in katkılarıyla gerçekleşti.

15. sezon için Türkiye’nin benzersiz noktalarında bir tanıtım filmi çekildi. Moda fotoğrafçısı ve yönetmeni Koray Birand’ın yönettiği filmin stil danışmanlığını ise Burak Sanuk üstlendi. MBFWI’ye katılan 37 tasarımcı arasından seçilen görünümleri taşıyan modeller, tanıtım filminde İstanbul’dan yola çıkarak ülkenin en gözde noktalarında yürüdükten sonra modanın kalbi olan İstanbul’a geri dönüyorlar.