Skip to main content
Moda Sektörü Haberleri

“Women @ Dior” Şangay’da: Dior Tarafından Kadınlar İçin Düzenlenen Yeni Bir Program

By Mart, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Her şirkette “İnsan Kaynakları” başarıya giden önemli bir faktördür. Meşhur Maison Dior bunu Şangay’da bir kez daha kanıtladı.

Mart 15, 2017’de, dünya kadınlar gününden bir hafta sonra Maison Dior tarafından yaratılan yeni bir program tanıtıldı. “Women @ Dior” hepsi de Dior aşığı olan, IFA Paris dahil farklı uluslararası moda okullarından kız öğrencileri bir araya getirdi. Her öğrenci bir mentör ve 30 yaş altı, kadın bir Dior Marketing çalışanı ile eşleşti. Bu program tasarımları ve değerleri ile Dior ruhuna yeni bir nefes katan yeni sanat direktörü Maria Grazia Chiuri sayesinde kadınsılıkla anılan bir marka olan Dior’un güncel bir moda çalışması olarak tanıtıldı.

IFA Paris MBA Moda İşletmesi öğrencisi, Güney Afrikalı Monica Pozyn bu gün boyu süren etkinliğe Şangay’da katılmak için “Genç Yetenek” olarak seçilme şerefini yakaladı. Dior’a göre bu genç yetenekler kendi isteklerinin tanınmasını istiyorlar. Kariyerleri hakkında konuşmak ve mesleki kaderlerinin iyi yönlendirileceğini bilerek güvence almak istiyorlar. Böylece programın amacı uzun döneli bir ilişki oluşturacak bir mentor ve öğrenciyi bir araya getirmekti. Her zaman ilham kaynağına ve arkadaşlarına, doğa, çiçekler ve her elementte güzelliğe karşı tutkulu.Christian Dior’un zihnine sadık, yeni bir kadın hikayesi. “IFA Paris için, böyle prestijli bir Maison ile olan bu işbirliği, öğrencilerimizin yeteneklerini sergilemek için mükemmel bir fırsattır” dedi IFA Paris Kariyer ve Mezun merkezi direktörü Adile Cretallaz. Gün Dior’un IFC Pudong AVM’deki 4 yeni sofistike butiğini (Dior Couture, Dior Homme, Baby Dior, Dior Perfume and Cosmetics ve bir pop-up mağaza) ziyaret ederek başladı. Geri dönüldüğünde Dior merkez ofislerde eğitim müdürü Joe böylesine zengin ve eşsiz olan Dior Gezegenini nelerin oluşturduğu hakkında bir sunum yaptı. Bu sunumun ardından öğrenciler, mentörler ve okul yetkilileri ( daha sonra öğrenciler ve mentörler arasındaki bağ olacak olan kişiler) birer sunum yaptılar.

“Hem öğrencilerden hem de mentörlerden çok olumlu dönüşler aldık. Öğrenciler bu program sayesinde Dior’a daha yakın olma şansını yakaladıklarını, bu programın bir parçası olduklarından dolayı çok memnun olduklarını ve mentörlerimizin yardımıyla daha fazla şey öğrenmeyi ve kendilerini geliştirmeyi umut ettiklerini söylediler. Öğrencilerin profesyonel ağlarını geliştirmek için gelecek yıllarda mentörler onlarla direk iletişime geçecek” dedi Dior yöneticisi.

IFA Paris gelecekte de Dior ile bu prestijli çalışmaya devam etmeyi umut eder ve “la Maison Dior”da söylenenlerle bizi çok etkileyen öğrencimiz Monica Pozyn’e başarılar diler.

Dior tarafından genç yetenek olarak seçilen öğrencimiz Monica Pozyn’in eğitim aldığı program hakkında detaylı bilgi için: MBA Moda İşletmesi