Skip to main content
Moda Teknolojisi

Hırsın Bozulması: Moda, Teknoloji & Yenilik

By Mayıs, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

Moda sadece güzel kıyafetler ve podyumun izini süren modeller değildir. Tüm kültür dünyası, etrafınızdaki toplum ve ekonomi üzerinde büyük bir etkisi var. Moda dünyasındaki başarı sadece ne kadar yaratıcı olduğunuza veya araştırmanızı ne kadar iyi yaptığınıza bağlı değildir. Moda dünyasındaki en başarılı oyuncular hırssız oldukları yere ulaşamadılar. Hırs; ölçek, kapsam ve maliyete dayanır. Ölçek, etkileyebileceğiniz kişi miktarıdır. Kapsam, bunu başarmanın araçlarıyla ilgilidir. Ve maliyet – bunların hepsini nasıl karşılayabilirsiniz?

Teknolojinin geldiği yer burasıdır. Teknoloji, internet aracılığıyla şahsen daha önce ulaşamayacağınız milyonlarca insanı etkilemeniz için araçlar sağlamıştır. Bu ölçektir. Buna güzel bir örnek; dünyadaki binlerce butiği birbirine bağlamayı başarabilmiş ve erişimlerini doğal çevrelerinin çok ötesine genişleten Farfetch.

Kapsam: yeni teknolojiler, planlarınızı gerçekleştirmek için araçlar sağlar. Kniterate’in dijital örme makineleri ve Edited gibi dijital çözümler gibi makineler tasarımcıların, ürün geliştiricilerin ve alıcıların daha önce hiç olmadığı gibi yeteneklerini geliştirmelerini sağlar.

Ve maliyet: bu teknolojiler, bir işletme kurmanın, hatta yüksek teknolojiye sahip bir işletme olmanın, her zamankinden daha uygun maliyetli olduğu anlamına gelir. Bu, kimsenin ulaşamayacağı bir şey değil. Mesela, patentli teknolojisi, düşük maliyetli ve giyilebilir birleştirilmiş moda yaratmada son derece erişilebilir bir yöntem sunan IFA Paris ortağı Neue Labs’ı ele alalım.

Geleneksel moda kariyer yollarını yeni bir hırsla altüst edebiliriz. Fransa’daki mevcut öğrencilerin çoğunluğunun yeni bir iş rolü için istihdam edileceği tahmin edilmektedir. bu yüzden yeni henüz yaratılmadı. Moda dünyasının moda, teknoloji ve yenilik alanı içinde faaliyet gösteren uzmanlara, çözümlere ve yeni başlayanlara ihtiyacı var.

IFA Paris bunu sağlamak için burada. IFA Paris, yarının işleri için gereken becerileri geliştirmek ve büyütmek için Yüksek Lisans Moda Teknolojisi İnovasyon Programı’nın bir parçası olarak bir Teknoloji Girişimciliği modülü oluşturdu. Bunu yapmamızı sağlamak için Paris kampüsümüzde en son teknolojilerle donatılmış, çığır açan bir Moda Teknoloji İnovasyon Laboratuvarı da kuracağız.

Kulağa heyecan verici geliyorsa ve geleceğin moda teknik girişimcisi olabileceğinizi düşünüyorsanız, bu Programa bir göz atın: Moda Teknolojisi MBA programı