Skip to main content
Moda Teknolojisi

MBA Moda Teknolojisi Öğrencileri, Moda Üretimi Sorunlarında Microsoft ile İşbirliği Yapıyor

By Şubat, 2022Nisan 12th, 2022No Comments

Haziran ayından bu yana MBA Moda Teknolojisi öğrencileri, moda endüstrisindeki üretim sorunlarını ele alacak bir moda hackine katkıda bulundular. IFA Paris öğrencileri, tasarımcıların üretkenliklerini ve verimliliklerini artırmalarını sağlayacak etkili dijital çözümler bulmak için Microsoft’un yıllık Hackathon’u aracılığıyla (IFA Paris ve Beyond Form arasındaki bir işbirliği olan Foundry tarafından başlatılmıştır) Microsoft ile ortaklık kurdu. Bu proje, Microsoft’un misyonunu daha da ele alıyor: “Gezegendeki her insanı ve her kuruluşu daha fazlasını başarmaları için güçlendirmek.”

MBA Moda Teknolojisi öğrencileri, Microsoft’tan iki mentorun rehberliğinden yararlandı: Microsoft için Kıdemli Kuantum Mimarı Dr. Kitty Yeung ve UX Tasarım Dönüşümüne odaklanan Baş Kreatif Direktör Yannis Paniaras.

İlk aşamada, Haziran 2021’de öğrenciler Amerika Birleşik Devletleri (Seattle), Almanya (Berlin) ve Hindistan’da bulunan çeşitli Microsoft ofisleriyle doğrudan değişim içinde çalıştılar. IFA Paris’in Öğrencileri, moda şirketlerinin ihtiyaçlarını ve kısıtlamalarını analiz ederek, kullanıcı deneyimini araştırma sürecinin merkezinde tuttu.

  1. Aşama, Ekim 2021’de, moda endüstrisini etkileyen sorunlara önerilen çözümlerin fizibilitesini ve uygulanabilirliğini incelemeye odaklandı. Mikro fabrikalar, MOQ’lar, iş planları üzerinde çok sayıda çalışma yapıldı…
  2. Aşama, açığa çıkarma aşaması, projenin doruk noktasını getirdi. IFA Paris, öğrencilerin sonuçlarını Microsoft’taki mentorlara ve onların hackathon ekibine sunmak için Ekim 2021’in ortalarında gerçekleştirilen Microsoft Garage tarafından üretilen Microsoft Global Hackathon’a katıldı. IFA Paris öğrencileri ne keşfetti? Araştırmadan ne öğrenmek istiyorlar? Nasıl uygulamaya koyabilirler?

Takipte kalın!