Skip to main content
Moda Teknolojisi

Moda Teknolojisi: İş Piyasasında Öngörü Eksikliği

By Şubat, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

Evet, dünya değişiyor. Evet, teknolojik devrim yavaş yavaş ama kesinlikle moda dünyasını sarsıyor. Ve evet … geleneksel kodları ihlal ederek uyum sağlamak ve konfor alanımızdan çıkmak zorunda kalacağız. IFA Paris, bu dijital değişimin tamamen farkında olan bir moda okulu olarak, hızla değişen iş piyasasına cevap verebilmek için moderniteye doğru öğretme yönünü belirliyor.

IFA Paris öğrencilerine, moda endüstrisinin evrimleşmesiyle eşlik etmek, enstitümüz için sektördeki operasyonel ayaklanmayı ön plana çıkaran kalıcı bir zorluktur.

Bu nedenle moda eğitimini yeniden tanımlamak ve bir bütün olarak kıyafetleri yeniden ele almak hayati önem taşıyor. Artık sadece birincil rolünü yerine getirmiyor (çıplaklığı örtmek veya ‘sosyal konumunu öne sürmek), artık veri veya bilgi toplamaya, iletişim kurmaya ve hatta insan istihbaratının sınırlarını yükseltmeye katkıda bulunuyor.

Moda Teknolojisi

Modanın yeni yüzü (aynı zamanda lüksün) alternatif olarak yapay zekanın, blok zincirinin, otomasyonun ya da Nesnelerin İnterneti’nin özelliklerini … her şeyin son derece hızlı gittiği dalgalı bir toplum tarafından alkışlanan maddi olmayan pek çok teknolojinin özelliklerini üstleniyor. Günümüzde tekstil endüstrisinin sürdürülebilirliği, bu ileri teknolojilerin daha geleneksel teknolojilerle etkileşimine bağlıdır.

Moda teknolojisi, ürün inovasyonuyla sınırlı değildir, ancak bozulmakta olan tüm üretim zinciridir. Sürükleyici satın alma deneyimi, kişiselleştirilmiş satış teknikleri, dijital destekli üretim, akıllı kumaşlar, yapay zeka kaynaklı arz, dağıtım ve tüketim, tüm aşamalar etkilenir.

Düşük teknolojinin hâlâ bir yeri olsa bile, yüksek teknoloji ciddi bir biçimde üstünlük kazanıyor! Bu kimin hatası? Bu, sürekli bağlılığın sınırlarını zorlayan Z veya Y kuşaklarından ultra bağlı DATAVORLAR saçaklarına. Bu nedenle, moda teknolojisinin bu popülerleşmesi, beklenti eksikliği kısa sürede iş piyasasında gerginliğe neden olabilecek yeni mesleklerin ortaya çıkmasını teşvik eder.

Büyük verilerden en iyi şekilde yararlanmak için şirketler bu talebi karşılayacak yeni yetenekler bulmalıdır.

Bu nedenle, önceden her bir mesleğin özünü yeniden düşünmek eğitim aktörlerinin sorumluluğundadır. Bu yeni yetenekleri, geleneksel moda ve ileri teknoloji arasındaki köprülerde ustalaşmak için eğitmek. Öğrencileri, yarının uzmanları yapmak için bu çapraz becerileri kazanmaya teşvik etmek.

Bizim rolümüz, onları duyarlılığa kavuşturmak, onları bu değişikliklere hazırlamak, böylece becerilerin yeterliliğinin işgücü piyasasının talebine uygun olması: IFA Paris, bu devrime hazır, siz de aynısını yapın!

IFA Paris’teki moda teknolojisi programlarımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen bakınız: Kısa Kurs Gelecek Moda Teknolojisi ve Yüksek Lisans Diploması: Moda Teknoloji İnovasyonu