Skip to main content
Moda Teknolojisi

Moda Teknolojisi ve Sürdürülebilir Ayakkabı Tasarımında The Future of Walking ve IFA Paris Ortak Çalışması

By Şubat, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

23 Ocak’ta Paris Kampüsü’ndeki Moda Pazarlaması Lisans programındaki ikinci sınıf öğrencileri, faaliyet tabanlı hava temizlemesine odaklanan Londra merkezli bir girişim olan The Future of Walking ile sektörel işbirliğimizi başlattı. Başlıkları, hava kirliliğinin verdiği zararı mikro katkılarla tersine çevirmeyi amaçlayan bir hava filtreleme ayakkabısı.

TFW x IFA Paris İşbirliği

TFW x IFA Paris İnovasyon Yarışması Günü, kullanıcı yolculuğu fikrinden ürün görselleştirmesine kadar tam beyin fırtınası konsepti içeren mini bir yazılım yarışmasıydı. Dahili hava filtrasyon sistemini kullanan, ticari olarak uygulanabilir bir spor ayakkabı serisi geliştirmek amacıyla dört aylık bir işbirliğinin başlamadığı gündü.

TFW x IFA Paris İşbirliği

Beş kişilik ekipler halinde çalışan öğrenciler, benzersiz keşif gezileri için ürün keşfinden dönüşüm satın almaya kadar olan potansiyel hedef pazarını dağıtarak İnovasyon Yarışması Günü’nü başlattılar. Çıkarılan kavrayışlar, öğrencilerin spor ayakkabı konsept tekliflerine dahil ettikleri ürün özelliklerinin seçimi konusunda bilgi verdi. Material Driven’in sponsor olduğu sürdürülebilir malzeme örnekleriyle çalışan öğrenciler, ayakkabının geleceğini araştıran ayakkabı konseptlerini görselleştirdi ve modelledi. Ekipler ayrıca ayakkabıların pazara sunulması, tüketici psikolojisi, teknoloji ilgisi, sosyal farkındalık ve marka ortaklıkları için benzersiz iş modelleri önerdi.

Kapanış konuşmasında, TFW ekibi, ekipler tarafından öne sürülen fikirlerin çeşitliliğini ve pratikliğini övdü ve inovasyonu projede daha da ileriye itmek konusunda özel geri bildirimde bulundu. Bu proje ile öğrenciler, sürdürülebilir moda teknolojisi ürünleri yaratmadaki karmaşıklığı ve zorlukları takdir ederken, inovasyon tasarımı, ürün geliştirme ve iş stratejisi konusunda ilk elden deneyim kazanacaklar.

Program ve moda teknolojisi programlarımız hakkında daha fazla bilgi için, lütfen şu bağlantıları ziyaret edin: Moda Teknolojisin İnovasyonunda Yüksek Lisans Diploması ve Kısa Kurs Gelecek Moda Teknolojisi

The Future of Walking hakkında daha fazla bilgi için:
https://www.thefutureofwalking.com
https://www.instagram.com/thefutureofwalking