Skip to main content
Moda Teknolojisi

Moda ve teknoloji hakkında nasıl akıcı konuşulur?

By Eylül, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

Moda teknolojisi inovasyon laboratuvarımızdaki ekip – Foundry Powered by IFA Paris – genellikle moda teknolojisi dünyası ile ilgilenen kişilerle buluşur.

Ancak bu iki sektör çok farklı dilleri konuşuyor. Örneğin moda markaları ve tasarımcılar koleksiyon oluştururken “moodboard”lara/gelecek sezon trendlerine hazırlanma aşamasında, süreçlerine daha fazla dijital teknoloji yerleştirme göreviyle karşı karşıya kaldıklarında ya kafaları karışıyor ya da moda ile teknoloji kavramlarını aynı başarı ile bir araya getiremiyorlar.

Bunun bir de tersini düşünün! Dahi bir dijital teknoloji uzmanı, satış konusunda potansiyel bir müşteriyi veya dijital çözümü moda markasına entegre etmeye çalışıyor olabilir. Ama “tasarımcı yaklaşımını” yansıtmakta zorlanabilir. Çünkü onu kullanmanın potansiyel artıları konusunda bir anlayış eksikliği var. Öyleyse moda teknolojisi üzerine çalışmak, her iki dili de nasıl mükemmelleştirebilir?

İşte bazı öneriler:

DeFine Ağı gibi bir moda teknolojisi topluluğuna katılın:

Genellikle moda ve teknoloji alanlarındaki uzmanlar tarafından yönetilen moda teknolojisi üzerine bootcamp oturumları sunar. Bu, benzer fikirlere sahip meraklılarla birlikte temel bilgi ve sosyal ağ elde etmenin harika bir yoludur.

Moda teknolojisi Start-Up ​​sunum günlerine katılın:

Start-Up ​klübü, moda, teknoloji ve yatırımcılarını bir araya getiren, Start-Up firmalarının moda teknolojisi temalı sunum yaptığı bir organizasyondur. Katılarak veya bir fikir sunarak profesyonellerin kullandığı terminolojiyi yakından öğrenebilirsiniz.

Moda teknolojisi haftasına katılın:

Çok sık ​​olmamakla birlikte, Avrupa’da bazı örnekleri bulunmakta. Örneğin, her yıl Paris’te düzenlenen “Fashion Tech Week” veya yılda iki kez gerçekleşen “Fashion Tech Berlin”.

IFA Paris’teki Moda Teknolojisi kurslarımızdan birine kaydolun:

Moda teknolojisi inovasyon laboratuvarımızda veya yeni çevrimiçi uzaktan eğitim platformumuz IFA Paris’te gerçekleşen Moda Teknolojisi MBA ya da Geleceğin Moda Teknolojileri Kısa Eğitimine (önümüzdeki akademik yıldan itibaren e-Learning-Online Eğitim ile) kaydolabilirsiniz. Bu eğitimler moda ve teknoloji dillerinde akıcı olmanızı ve derinlemesine gelişiminizi sağlayacaktır.