Skip to main content
Moda Teknolojisi

Neue Labs IFA Paris’de: Teknoloji Sayesinde Fransız Mirası Bir Markanın Yeniden Keşfedilmesi

By Mart, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

6 Şubat Çarşamba ile 8 Şubat Cuma tarihleri ​​arasında Neue Labs ekibi, 2. Sınıf Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi ve Lisans Moda Pazarlama öğrencilerimize Moda Teknolojisi üzerine bir atölye çalışması sunmak için Paris kampüsümüzdeydi. Bu, Fusalp Futur teması altında kent tüketicisi için ileri teknoloji ürünü bir kapsül koleksiyonu oluşturmak için Fusalp ve Neue Labs ile sektörel işbirliğimizin ikinci aşamasını sürdürüyor.

Neue Labs x IFA Paris

Moda Pazarlama öğrencilerimizin projenin ilk aşamasında yürüttükleri Fusalp Markasının stratejik analizini inşa ederek, tasarım ve pazarlama öğrencileri; stil, işlev ve kimliğe entegre teknoloji ile 10 parçalı bir koleksiyon geliştirmek için 16 hafta boyunca işbirliği yapacaklar.

 

Neue Labs x IFA Paris

Projedeki teknolojik ortaklarımız olan Neue Labs, öğrencilere, Neue’nin teknoloji fonksiyonlarını modaya entegre etmek için optimize edilmiş özel yazılımı olan Playground tarafından desteklenen AUTOMAT donanım kitini tanıttı. Üç günden fazla bir süre boyunca öğrencilerimizi, sezgisel Neue Playground mobil uygulamadaki akışlarını kullanarak teknoloji inşası sürecinde giysilerine götürdüler. Bunu kullanarak, öğrenciler QR Kod okuma fonksiyonlarını, NFC sensörlerini ve elektrominesans ışık kontrollerini geliştirdiler. Ekip ayrıca, tilt kontrolü ile Spotify oynatma ve coğrafi konumlandırma yoluyla envanter takibi gibi daha gelişmiş işlevlere de sahipti. Ayrıca Neue, moda tüketiminin ve üretiminin geleceğini, sürdürülebilirliğe doğru şekillendirecek yeni iş modelleri de sundu.

Neue Labs’in kurucusu ve CEO’su olan Fredrik Timour, konuşmasında moda teknolojisi konusundaki bakış açısını paylaştı. “Moda teknolojisi hakkında konuştuğumuzda, dijital modadan bahsediyoruz… izlenebilirlik, şeffaflık ve sürdürülebilirlik için birleştirilmiş giysiler, ayrıca moda mülkiyetinin geleceği ve kıyafet giyme konusunda kullanıcı deneyimi de dahil olmak üzere dijital hizmetleri modaya uygun şekilde satma fırsatı ile moda endüstrisinin dijitalleşmesi.”dedi.

Bu projeye dahil olan programlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için şu linkleri takip edin: Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı ve Moda Pazarlama Lisans Programı