Skip to main content
Modada Sürdürülebilirlik

IFA Paris Öğrencileri “Hope Walk” Defilesi İçin Paris’teki Good Chance Tiyatrosu İle Beraber Mültecilerle İş Birliği Yaptı

By Mayıs, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

“Hope Walk” – IFA Paris öğrencilerinin desteğiyle mültecilerin gerçekleştirdiği bu çok özel defilenin adı.

IFA’nın açılımı “International Fashion Academy”dir ve lüks ve tasarımın moda okulu adını yansıtmaktadır. Aslında IFA Paris öğrencileri kendi türünün bir ilki için İngiltere’den gelen The Good Chance tiyatrosuna yardımcı oldular. Bunun arkasındaki fikir basitçe; dünyanın her tarafından gelen IFA Paris öğrencileriyle başlıca afrikalı mültecileri bir araya getirmekti.

“Hope Walk” defilesi

Sonuç: renkli bir defile, “Hope Walk”, eşsiz renklilikte ve stillerde giysiler yaratmak için IFA Paris öğrencileri ile mülteciler arasında mükemmel harmoniyle geçen bir kaç haftalık bir iş birliği.

Bir diğer özellik: yaratılan giysiler aslında ikinci hayatlarını yaşıyorlar. Bu giysiler ünlü bağış organizasyonu Emmaus’a (1949’da Abbot Pierre tarafından Paris’te kuruldu) bağışlanan kullanılmış giysilerdi.

Sudanlı Nouredine, Senegalli Pape veya Gineli Waga bu muhteşem başarıya ulaşan ve görselleriyle izleyicileri hareketlendiren mülteciler arasındaydı.

Etkiliğin fotoğrafları için The Guardian’ı ziyaret edebilirsiniz