Skip to main content
Modada Sürdürülebilirlik

IFA Paris Mezunu Amal Sultan Paris’teki İlk “Muhafazakar Moda” Defilesini Başlatıyor

By Nisan, 2018Nisan 18th, 2022No Comments

IFA Paris’ten mezun olduktan sonra Amal Sultan, Muhafazakar Moda markalarını bir araya getiren ilk moda şovu olan Modestissime’yi Paris’teki Hotel Crillon’da başarıyla başlattı. Bu kayda değer ve yenilikçi bir gösteriydi.

MBA Lüks Marka Yönetimi’nden mezun olduktan sonra, genç tasarımcı Amal Sultan yeteneklerini sergilemekten vazgeçmedi. Son etkinliği Paris’teki prestijli Hotel Crillon’daki muhafazakar modaya adanan ilk defilelerin lansmanıydı. Modestissime uzun süredir üzerinde çalıştığı bir projedir. Her zaman “muhafazakar moda vizyonunu bir yaşam tarzı olarak değiştirmeye” katkıda bulunmak istemektedir. “Bunun üzerinde bir yıldan fazla bir süredir çalışıyordum ve sonunda onu icra edebiliyordum. Ortağım ile birlikte Paris’teki ilk muhafazakar moda şovunu başlattım”

Amal Sultan

Trend ve Renkli Moda

“Muhafazakar Moda genellikle Müslüman Moda ya da siyah kıyafetlerle ilişkilidir, ama Muhafazakar modanın uygun ve renkli olabileceğine ve herkesin ve yalnızca Müslümanların değil, herkes tarafından giyilebileceğine inanıyorum. İnsanların onu ruhani ama dini olmayan bir şey olarak tanımlamasını istiyorum.” Tasarımcı, Danışman, Farklı moda markaları için Strateji Uzmanı ve Modestissime’nin kurucusu olan Amal Sultan, bu örnek için bir etkinlik üreticisi oldu; Bu etkinliği ortağıyla birlikte Hotel Crillon’da entegre etti. “Bu dört tasarımcıya her biri farklı bir arka plan, kültür ve din, Hindu, Müslüman ve Hristiyanlık ile sunulmuş olmaktan mutluluk duyuyoruz.” Bu durumda, Sahil Kochlar Hindistan’dan geliyor, Blanche ise Fas’tan, Fransa’dan Vertuoses ve İspanya’dan Vanderwilde’den geliyor.

Amal Sultan daha ileri gitmeyi düşünüyor. Şimdi yeni projeler başlatırken Modestissime’in gelişimi üzerinde çalışıyor. “Kendime meydan okumaktan, farklı deneyimler denemekten hoşlanıyorum. Bu beni motive ediyor ve beni konfor bölgemden uzaklaştırıyor!