Skip to main content
Modada Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik ve kaliteli malzemeyle İstanbul ilhamından ortaya çıkan Oh Seven Days marka hikayesi

By Haziran, 2020Nisan 16th, 2022No Comments

CAC Online Event
Tarih: 22 Mays 2020
Yer: ZOOM
Katılımcı: Ifa Paris Istanbul Students
Class: Sustainable Fashion
Konuşmacı: Virtual Designer Meeting with Megan Mummery from Oh Seven Days

Konu: SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK VE KALİTELİ MALZEMEYLE İSTANBUL İLHAMINDAN ORTAYA ÇIKAN OH SEVEN DAYS MARKA HİKAYESİ

Amacı: Modada sürdürülebilirlik ve tasarım yolunda başarılı bir örneğin yaratım sürecinin, öğrencilere ilham vermesi

Kanada’da doğup daha çok küçükken Avustralya’ya taşınan Megan Mummery, Avustralya’da üniversiteyi bitirdikten sonra moda okumak için Londra’ya yerleşti. Londra’da okuyup Antipodium ve Zoe Jordan markalarında çalıştıktan sonra İstanbul’a taşındı, 2014 yılında İstanbul’da kültürel ve coğrafi deneyimlerimi birleştirerek yarattığı bir konsept olan Oh Seven Days’i kurdu. Markasıyla, yarattığı eşsiz detaylarla, bilinçli ve etik tüketicilerin dolaplarında vazgeçilmez parçalar yaratmayı amaçlıyor.

Oh Seven Days’in elbise, bluz, etek, sweatshirt gibi tüm tasarımları, tasarımcının yaşamış olduğu farklı ülke ve şehirlerden izler taşımaktadır. Sonbahar/Kış Koleksiyonu’na Türkçe “Elin” ismini veren tasarımcı koleksiyonun el yapımı hissi veren tarzına atıfta bulunmaktadır. Koleksiyonunda yer alan parçalarla markanın spor-lüks tarzını desteklemektedir. Bu yaz ise hafif ve kullanışlı geri dönüştürülebilen ve doğa malzemeden kumaşlardan, doğal renklerden ve pastel tonlardan oluşan rahat modern çizgiler koleksiyonu olurşturmakta.

CAC event sırasında genel olarak markalaşma süreci, uluslararası markanın Istanbul’da hayat bulmasının ilham verici hikayesi paylaşıldı. Ayrıca post-Covid sürecin moda akımlarını nasıl etkileyeceğinden, ve artık üretim sürecinin ve tüketicinin moda algısının yaşadığı değişim konuşuldu. Ayrıca markanın showroom-atölyesi online olarak öğrencilerle paylaşıldı. Çizimden ürüne dönüşmüş bazı modellerin hikayeleri öğrencilerle paylaşıldı.