Skip to main content
Modada Sürdürülebilirlik

Umut Yürüyüşü Projesi Bölüm 2: IFA Paris İyi Bir Amaç İçin Çalıştığında

By Aralık, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

İnsani yönleri ve yaratıcı önerileri birleştiren, IFA Paris Çağdaş Moda Tasarım Master Programı öğrencileri tarafından yürütülen Umut Yürüyüşü Projesi, okulumuzun yaklaşık 15 mülteci ile işbirliğinden oluşuyor. Çağdaş moda yaklaşımına dayanan bu küresel proje, mültecilerin genellikle oldukça karmaşık olan günlük yaşamlarına yaratıcı ve renkli bir mola verecek. İlk uygulamanın başarısının ardından, moda okulumuz 27 Eylül’de başlayan bu projeyi yeniledi.Katılımcılar, 12 hafta boyunca teori ve pratik arasında değişen, bir koleksiyon geliştirme sürecinin konsept oluşturmaktan mood board hazırlamaya, giysilerin hazırlanmasına kadar farklı aşamalarını öğrenecekler.

Umut Yürüyüşü Projesi

Bu ortaklığın fikri, modanın evrenselliğine ve çok kültürlü yapısına dayanarak yaratıcılığı artırma arzusunda yatıyor; Herkes, ileri dönüşüm tekniklerini öğrenmeye, malzeme analizine veya defile aksesuarlarını yönetme yöntemlerine dayanarak geri dönüştürülmüş giysileri yeniden hayal edecek. Gerisi, öğrencilerimizin ve yeni katılan mültecilerin yeteneklerine kalıyor.

Umut Yürüyüşü Projesi

14 – 16 Aralık tarihleri ​​arasında La Villette’deki Open Mode Festivali sırasında yaklaşık 30 tasarımdan oluşan bir kapsül koleksiyonu piyasaya sunulacak. Projenin finalini oluşturan bu etkinlikte, seçilecek olan iki yetenekli kişiye Mart 2019’da IFA Paris’te gerçekleşecek Moda Atölyesi kısa kursu için burs verilecek. Çok güzel ve erken bir Noel hediyesi!