Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul, Ocak Ayı Programları İçin Öğrencilerini Karşılıyor

By Ocak, 2023Ocak 23rd, 2023No Comments

Yeni yıl, IFA Paris için kampüslerimize yeni öğrencilerin akın etmesi anlamına gelir. IFA Ocak ayında da lisans programlarına kayıt imkanı sunar. Cuma günü de dünyanın dört bir yanındaki yeni öğrencilerimizi geleneksel oryantasyon günümüzle karşıladık.

Oryantasyon günü İstiklal’de Çiçek Pasajı ve St.Antuan Kilisesi gibi tarihi yerleri görme fırsatı yakalayan öğrencilerin ardından Galata Kulesi’ne geçmesiyle başladı. Sonunda kendi bakış açıları ile şehirde keyif aldıklarını keşfetme şansı buldular ve bol bol fotoğraf ve video çektiler.

Gezinin ardından yeni Akademik Direktörümüz Sinan İz ve muhteşem ekibi Elifsu Durmaz ve Lola Benkemoun tarafından akademik takvimin genel bir değerlendirmesi yapıldı. Dersler, zorunlu devam, genel okul kuralları ve öğretim görevlileri hakkında bilgi verdiler. Sunumun sonunda her öğrenciye IFA Paris temalı defter, kurşun kalem ve mezuradan oluşan bir IFA taşıma çantası içinde bir karşılama seti hediye edildi.

Sunumun ardından grup birbirini tanımaya başladı. Nereli olduklarına dair temel soruları sorarak sohbet etmeye başladılar ve sosyal medya paylaşımlarına devam ettiler. Dillerde bulunan ortak noktalar, paylaşılan deneyimler ve tabii ki moda tutkusu.

Grup, Moda Tasarımı Lisans öğrencileri Severin Bucher, Raghad Alkhatib, Aisha Hassan Mairiga, Lojane Abdelal, Artem Novikov, Lisans Moda Pazarlaması öğrencileri Aysu Mammadova, Pardis Vahedian Brojeni’yi içeriyordu. Her öğrenci moda dolu bir yılın heyecanını, yeni insanlarla tanışmanın ve ilham almak için İstanbul’u keşfetmenin heyecanını paylaştı.

Bu öğrenciler şehirde bir yolculuğa çıkıp kampüsteki her detayı ve okul kurallarını çevrimdışı olarak keşfederken, Ocak ayı için çevrimiçi öğrencilerimiz de aynı gün akademik ekiple çevrimiçi oryantasyon toplantılarına katılarak çevrimdışı kadar gerekli her şeyi öğrendiler. Çevrimiçi grup da hem Moda Tasarımı hem de Moda Pazarlaması öğrencilerini içeriyordu. Toplantıya Fashion Design’dan Sreya Narayanan, Celina Cybil Ssali, Sharon Alt, Saysha Chopra, Sofia Garcia, Madeeha Tarsoo, Pazarlama’dan Markela Ndocaj, Mira Weissenegger, Mimi Sed katıldı.

IFA Paris İstanbul, hepsi farklı eğitim geçmişlerinden ve deneyimlerden geldikleri için her öğrenci için bir kültür potası yaratır ve farklı hedefleri keşfetmenin ve her bireyden belirli becerileri öğrenmenin mümkün olduğu bir alan oluşturur.