Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Istanbul Öğrencileri Bursa Textile Show Fuarı’nda

IFA Paris Istanbul öğrencileri yakın zamanda Bursa Textile Show’u ziyaret etme fırsatı buldular ve harika zaman geçirdiler. Bursa Textile Show, Bursa, Türkiye’de her yıl gerçekleşen bir ticaret fuarı. Fuarda iplikten kumaşa, giysiden aksesuara kadar geniş bir tekstil ürünleri yelpazesi yer alıyor.

IFA Paris Istanbul Fashion Design Students in interaction

Avrupa ve Türkiye başta olmak üzere dünyanın moda tekstil oyuncuları Bursa Textile Show’da tekstilin başkenti Bursa’da bir araya geliyor. Özenle seçilen katılımcılar, benzersiz ve yüksek kaliteli İlkbahar Yaz 24 kumaş koleksiyonlarını sunuyorlar.

Bursa, dünya moda tekstili ve aksesuarları pazarında lider konuma sahip; küresel pazarın liderlerine kalite, tasarım ve inovasyon odaklı ürünler sunan bir şehir. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğiyle düzenlenen fuar, Türk tekstilinin kusursuz kalitesini ve tasarımını sergilemek için mükemmel bir platform.

Fuar, dünyanın her yerinden katılımcılarla dolu olan büyük bir kongre merkezinde gerçekleştirildi. Bu kadar çok farklı tekstil türünü görmek ve bunları oluşturmak için kullanılan çeşitli üretim süreçleri hakkında bilgi edinmek büyüleyiciydi. Gösteride üst düzey lüks kumaşlardan daha uygun fiyatlı seçeneklere kadar herkes için bir şeyler vardı.

Dialogs Seminars at the Fair, discussing the future of textile

Fuarda pamuk, ipek, yün, sentetik elyaflar ve teknik tekstiller dahil olmak üzere çok çeşitli tekstil ürünleri sergilendi. Tekstil endüstrisi için en son ekipman ve yazılımları sergileyen makine ve teknoloji sağlayıcıları da vardı.

Fuarın öne çıkan özelliklerinden biri de kumaşlardan yapılan en yeni giysi tasarımlarının sergilendiği defile oldu. Giysiler, tekstil endüstrisinin çok yönlülüğünü ve yaratıcılığını sergileyen şık ve modern parçalardı.

Fuarın bir diğer ilgi çekici yönü de birçok katılımcının üzerinde durduğu sürdürülebilirlik temasıydı. Geri dönüştürülmüş malzemelerden, organik pamuktan ve doğal boyalardan yapılan kumaşlar gibi çevre dostu ve sürdürülebilir ürünleri sergilediler.

IFA Paris Istanbul Fashion Design Students in interaction

Öğrenciler ağ oluşturma fırsatlarından da yararlandılar. Dünyanın dört bir yanından diğer tekstil profesyonelleriyle tanışma şansı buldular, bu da onlara deneyimlerinden ders alma ve sektörde değerli bağlantılar kurma fırsatı verdi.

Genel olarak Bursa Tekstil Fuarı, IFA Paris İstanbul öğrencilerine tekstil endüstrisindeki en son trendler ve yenilikler hakkında bilgi edinme ve sergilenen ürünlerin yaratıcılığını ve çeşitliliğini görme konusunda eşsiz bir fırsat sağladı. Herkes, tekstil endüstrisinin günlük hayatımızdaki önemini ve giydiğimiz kumaşların üretimindeki inanılmaz emeği yeniden takdir ederek fuardan ayrıldı.