Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Öğrencileri Sanat Günü için Heykel Atölyesinde Yaratıcılıklarını Sergiliyor

By Nisan, 2023Nisan 17th, 2023No Comments

IFA Paris İstanbul öğrencileri geçtiğimiz günlerde Sanat Günü için heykel dünyasını keşfedebilecekleri ve bu büyüleyici sanat formunda kullanılan teknikleri, araçları ve malzemeleri öğrenebilecekleri bir heykel atölyesine katılma fırsatı buldular.

Heykel atölyesi, öğrencilere heykel sanatına kapsamlı bir giriş sağlayan profesyonel sanatçılar tarafından yönetildi. Öğrenciler figüratif, soyut ve enstalasyon sanatı da dahil olmak üzere farklı heykel türlerini ve projeleri için doğru malzemeleri nasıl seçeceklerini öğrendiler.

Atölye boyunca öğrenciler kil, ahşap, metal ve taş gibi çeşitli malzemeleri deneme şansı buldular. Karmaşık ve ayrıntılı heykeller oluşturmak için keskiler, çekiçler ve testereler dahil ticaret araçlarını nasıl kullanacaklarını öğrendiler.

Atölye çalışmasının öne çıkan özelliklerinden biri de öğrencilerin kendi deneyimlerinden, duygularından ve fikirlerinden yola çıkarak kendi heykellerini yapmaları oldu. Yaratıcı düşünmeye ve farklı dokuları, şekilleri ve renkleri denemeye teşvik edildiler.

Fiziksel heykel yapma eyleminin öğrenciler için meditatif ve sakinleştirici olduğu kanıtlandı, onların ellerindeki göreve odaklanmalarına ve günlük hayatın endişelerini ve dikkat dağıtıcı unsurlarını unutmalarına olanak sağladı. Heykel yapma sürecinde problem çözme, sabır ve detaylara dikkat gibi temel becerileri geliştirebildiler.

Sanat Günü heykel atölyesi, öğrencilerin heykelin güzelliğini ve gücünü keşfetmeleri için mükemmel bir fırsat olmasının yanı sıra, akranlarıyla bağlantı kurmaları ve ortak bir sanatsal deneyim yaşamaları için de bir yoldu.

Sonuç olarak, Sanat Günü için düzenlenen heykel atölyesi, IFA Paris İstanbul öğrencileri için kendi alanlarındaki tasarımlarına ilham olması açısından harika bir etkinlik oldu?. Heykelin tarihi ve teknikleri hakkında bilgi edindiler, çeşitli malzemelerle deneyler yaptılar ve problem çözme ve detaylara dikkat etme gibi temel becerileri geliştirdiler. Atölye, onlara sanatsal yönleriyle bağlantı kurma ve ortak bir yaratıcı deneyime katılma fırsatı sağladı.