Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris İstanbul Yeni Akademik Yılda Öğrencilerini Heyecanla Karşılıyor

By Ekim, 2022Ekim 19th, 2022No Comments
Türkiye’nin önde gelen moda enstitüsü IFA Paris İstanbul, yeni ve heyecan verici bir eğitim yılı için öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. 2022-2023 akademik yılı, IFA Paris Istanbul’un Beyoğlu tarihi Mizzi kampüsündeki oryantasyon ile ilk başlangıcı yaptı.

Oryantasyon günü, Akademik Direktör İpek Artüz’ün akademik takvime genel bakışı ve yııl boyunca gerçekleşecek etkinliklere dair sunumu ile başladı. Önümüzdeki yılın heyecanını ateşlemek için öğrenci grubu, önceki yılların IFA Paris Mezuniyet Defilelerini izlediler ve okuldaki bu akademik yolculuklarının onlara nelere getirebileceğini görme şansı yakaladılar.

Bu yıl beklentileri aşan oryantasyon etkinliği ile IFA Paris İstanbul, yabancı bir şehre uyum sağlamanın olası mücadelelerini de kabul ediyor. Bu nedenle oryantasyon, İstanbul’daki günlük yaşamdan ulaşım ipuçlarına kadar çeşitli konuları da detaylı biçimde ele aldı. Etkinlik sonunda her öğrenciye IFA Paris temalı defter, kurşun kalem, mezura ve SINGER dikiş seti içeren IFA bez çanta içinde bir karşılama seti de hediye edildi.

Daha sonrasında öğrenciler oyun oynayacakları bir kokteyl saati gerçekleştirdiler. Bu oyun için her öğrenciye bir isim etiketi verildi. Oyunda, iher birine farklı birinin isim etiketi verildi ve etiketin gerçek sahibini tahmin etmeleri ve sonunda bulmak için odayı dolaşıp sohbete başlamaları amaçlandı. Birkaç dakikalık utangaçlığın ardından öğrenciler sohbet etmeye başladılar ve birbirlerinin ilgi alanlarını keşfettiler. Hepsinde bulunan ortak noktalar, şehre dair paylaşılan deneyimler ve tabii ki moda tutkusu.

Oryantasyon gününe Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programı öğrencilerimizden Anastasiia Dodomova, Alice Amelia Monse Monzenze, Afreen Alvi, Kuzma Suresh, Jude Alawartani, Noor-e Fatima Zaidi, Aisha Hassan Mairiga, Nathifa Najya, Katia Haddad, Zülal Mete, Penielle Mbuyamba Lukasa, Lisans Farah Elghol. Moda Pazarlama öğrencilerinden Cote Zuvanich, Zahra Derakshandeh, Marques Woldu, Adele Fatimata Dao Dell’Olio, Yuliya Ustienko ve MBA öğrencisi Evelina Osmanova katılım gösterdi.Her öğrenci, yeni insanlarla tanışmak ve ilham almak için İstanbul’u keşfetmek için moda dolu bir yıl geçirmenin heyecanını ve sabırsızlığını paylaştı.

IFA Paris İstanbul, hepsi farklı eğitim ve deneyimlerden geldiği için her öğrenci için bir kültür potasıdır ve farklı hedefleri keşfetmenin ve her bireyden belirli beceriler öğrenmenin mümkün olduğu bir alan oluşturur. Genç yaşına rağmen çeşitli markalar ve sosyal medya platformları için içerik oluşturma konusunda muazzam bir deneyime sahip olan Moda Tasarımı öğrencisi Anastasiia Dodonova, Istanbul’da bu yılki hedeflerinin el becerilerini geliştirmek ve moda dünyasını tanımak olduğunu ifade ediyor. Bir diğer Moda Tasarımı öğrencisi Alice Amelia Monse Monzenze, çoğunlukla moda tarihiyle ilgileniyor ve moda dünyasına içeriden bir bakış açısı kazanmayı umuyor.

Buluşmanın ardından İstiklal Caddesi’nde Çiçek Pasajı ve St. Antuan Kilisesi gibi ünlü tarihi yerleri görmek için tura başlayan öğrenciler, daha sonra Pera Palace Hotel gibi etkileyici bir geçmişe sahip birçok yapıya ev sahipliği yapan Pera Mahallesi’ne doğru yol aldılar. Son olarak, kendi bakış açıları ve tasarım görünümleri aracılığıyla nelerden keyif aldıklarını keşfetme şansı buldular ve bu keşfi teşvik etmek amacıyla sürpriz bir ödül kazanmaları için IFA Paris İstanbul Kampüsü’nün her yeni akademik yıl başında düzenlediği Geleneksel Fotoğraf Yarışmasına katılmak üzere bolca fotoğraf ve video çektiler.