Skip to main content
Moda Teknolojisi

IFA Paris, İsviçre, Lozan’da GlobalTech Zirvesinde

By Kasım, 2022No Comments

Teknoloji günlük hayatımızda ve endüstrilerde giderek daha yaygın hale geldikçe, teknolojiinin geleceğini ve kendi geleceğimizi nasıl etkileyeceğini tartışmak zorunlu hale geliyor.

Yenilikçi bir güç olarak, yeni teknolojiler sektörü, sürekli olarak sınırları zorluyor. Olasılıklar alanında bizi etkiliyor. Bu yeni zorluklarla karşı karşıya kalan her endüstrinin kendi yerini bulması ve ortak yarar adına inovasyonun sınırlarını zorlamak için elinden gelenin en iyisini yapması ve rolünü oynaması esas hale geliyor.

GlobalTech Zirvesi de tüm bunları ele almak ve konuyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak üzere teknolojideki uzmanları ve araştırmacılarıyl 4 Ekim’de İsviçre’nin Lozan kentinde gerçekleşti. GlobalTech Zirvesi’nin amacı, farklı sektörlerde ve genel olarak toplumda yeni teknolojilerin ortaya çıkışını açıklamak ve yaygınlaştırmak. Bu yıl etkinlikte FinTech, CyberTech, LegalTech veya FoodTech gibi birçok farklı sektörde yeni teknoloji ele alındı.

GlobalTech Summit

Zirvede “Günlük Yaşamda Global Teknoloji” başlığı altında FashionTech veya moda şirketlerinin yeni teknolojilere nasıl adapte olmaları gerektiği ve bunlardan nasıl faydalanacakları konusu ele alındı.

IFA Paris CEO’su Jean-Baptiste Andreani, yeni teknolojiler ve modada sürdürülebilirlik arasındaki yakın ilişkiyi tartışmak için bir açılış konuşması gerçekleştirdi. JB’nin anlatımına göre birçok insan FashionTech ve sürdürülebilirliğin sadece bir makro trend olduğunu düşünüyor fakat moda endüstrisinde devrim yaratacak, çok ciddiye alınması gereken iki bileşenler.

Bu argümanını desteklemek için Jean-Baptiste Andreani, tedarik zincirinin tüm aşamalarında süreci daha şeffaf hale getirmek için teknolojik inovasyonu kullamaya başlayan yenilikçi şirketlerden örnekler verdi. Örnekleri arasında, Round Rack, Tee Fashion ve okul mezunu Andrea Heger tarafından oluşturulan Finds gibi Beyond Form ile ortaklaşa kurulan Foundry Powered by IFA Paris inkübatöründen ortaya çıkan girişimcileri buluyoruz.

GlobalTech Zirvesi’ne bu katılım, IFA Paris’in kendisini FashionTech’te bir oyuncu ve uzman olarak öne sürmesi ve teknoloji ile sürdürülebilir kalkınma arasında bir simbiyoz yaratan yenilikçi çözümler konusundaki uzmanlığını ortaya koyması için bir fırsattı.