Skip to main content
Yaşam Stili

Giyiminizi Yılın Makyaj Trendleriyle Kusursuz Hale Getirin

By Nisan, 2020Nisan 2nd, 2022No Comments

Moda haftasında gösterinin tek oyuncusu kıyafetler değil, makyaj meraklıları da önümüzdeki sezonun anahtar trendlerini keşfederek haftanın tadını çıkarabilecekler. Kullanabileceğiniz en son tarzları keşfedin ve kombinleyin.

Makyajınızın ana teması, dudaklar

Yaz sıcağı hafif bir makyaja teşvik etse de tutku dolu ve görkemli kırmızı dudaklar geri dönüyor. Baştan çıkarıcı yanını göstermekten çekinmeyenler dudaklarını aşk kırmızısı, cezbedici lal veya tutkulu vişne tonlarıyla renklendirecek. Oscar halısından veya bir çift Louboutin ayakkabıdan da kırmızı dudakların her şeyden önce hipnotize edici olması gerekir (Fendi’de parlak, Mugler’de mat).

 

Makyaj Trendleri

Küçük bir hatırlatma… Dolgun dudakları odak noktası yaparak bu odağı makyajınızla tüm yüzünüzde giderek dağıtın… Doğal tarzları seviyorsanız dudaklarınıza yalnızca dudak parlatıcı sürebilirsiniz, bu da çok moda!

“Cumartesi Gecesi Ateşi” tarzı gözler

70’lere ışınlanıyoruz! Sim ve simli dokular, sıra dışı vitamin veya metalik (altın, gümüş, bakır) renk varyasyonlarında birbiriyle yarışıyor. Allıklar, kremler, göz kalemleri veya parlak taşlar göz kapaklarında veya kirpiklerde ışık saçarak parlıyor. Disko gecelerini anımsatan bu makyaj hem erkekler hem de kadınlar için parıltılı ve heyecanlandırıcı olma amacında. Marc Jacobs, kırmızı simli dokunuşlarla hayranlık uyandırıyor; Margiella kaşları tamamen yeniden renklendirirken Valentino da gözleri çevreleyen orantısız ve cesur altın göz kalemi darbeleri kullanıyor.

Makyaj Trendleri

Küçük kristaller, göze hitap eden göz kalemi tasarımları, pop art göz kapakları makyaj paletlerinize geliyor! Parolamız belli: Eğlenin ve içinizdeki yaratıcılığı serbest bırakın!

Işıltılı bir yüz: Göz alıcı bir ten için ışıl ışıl bir ten rengi

Burada eğilim minimalizm yönündedir, cilt doğal görünür, hata toleransı ise sıfıra yakındır. Doğal, hafif bronz bir ten rengi ile yüzü tamamen öne çıkarmak için parıldama etkisine (vurgulu elmacık kemikleri ve kaşlar) odaklanılır. Birçok tasarımcı (Victoria Beckham, Isabel Marant, Nina Ricci ve Jacquemus) ten rengini, en son moda haftası etkinliklerinde makyajların amiral gemisi haline getirdi.

Yüzünüzün hangi bölgesini güzelleştirmek istediğiniz hiç fark etmez; önümüzdeki aylarda fırçalarınız iş başında olacak!