Skip to main content
Yaşam Stili

Modaseverler için 2022’de Paris’te Yapılacak En Trend Şeyler!

By Şubat, 2022Nisan 12th, 2022No Comments

Birçok insan tarafından sevilen ve beğenilen Paris aynı zamanda sıklıkla eleştirilir de. Zaman zaman stresli yaşam tarzı, kalabalık ulaşımı, hızlı enerjisi vs. Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Fransa’nın başkentinde yaşamak aynı zamanda evinizden çıkıp her gün yeni şeyler keşfedebilmek demektir. Birçok kafe, restoran, müze, park, anıt, sergi, bar, konser ve daha fazlasından yararlanmak demektir. Paris boş yere kültürün başkenti değildir. İşte Paris’te ziyaret edilecek bazı mücevherler.

Marais’te bir vintage moda adresi

Plaisir Palace

Marais’te bulunan Plaisir Palace, bir butik ile galeri arasında yer alan sıra dışı bir neo-pop külçesidir. Didier Barroso, çağdaş sanatta (Palais de Tokyo, Yvon Lambert galerileri, ardından Art Concept) on beş yıl çalıştıktan sonra tutkusuna geri dönmeyi seçti: moda. Gençliğinden beri tasarımcı kıyafetleri topluyor: André Courrèges, Pierre Cardin ve özellikle Yves Saint Laurent. 2020’nin sonunda Plaisir Palace’ı açarak 70’lerden 2000’e kadar ikonik high-end moda parçaları ve çılgın aksesuarları bir araya getirdi. Sinemada dikkatleri üzerine çeken Plaisir Palace, vintage görünümü hayal eden stilistlerin olmazsa olmazı haline geliyor: Audrey Lamy in Alex Lutz’un filmi La vengeance au triple galop ya da Paris’te Emily için Lily Collins 2. sezon. Keşfedilmesi gereken moda adresi tam olarak burası.

Nerede?

3 rue Paul Dubois, Paris 3rd arrondissement

Spor modaya dönüştüğünde

Riise Yoga Studio

Ne yazık ki École des Beaux-Arts’taki Hermès Fit etkinliğini kaçırdıysanız ve yeniliği seviyorsanız, işte orijinal spor uygulamalarından küçük bir seçki.

İşte sizi harekete geçirecek birkaç aktivite, sabah 10’dan akşam 8’e kadar açık.

– Riise yoga: Vinyasa yoga ve iç mekân bisikleti dünyasının ittifakı. 50 dakikalık bu ders etkili bir şehir detoksu vaat ediyor. Vinyasa ve kardiyo akışları ile seans karanlıkta gerçekleşir.

Nerede?

Her gün Riise’da,

9 rue Charlot, Paris 3rd arrondissement.

Fiyat: Oturum başına €27

– Punch boxing, boks ve kas güçlendirmeyi karıştıran eğlenceli bir egzersizdir. Stüdyo, sadece elektrik mavisi neon ışıklarıyla aydınlanacak şekilde karanlığa gömülür. Seans 50 dakika sürer ve devrelere ayrılır. Kombinasyonlar birbirini takip eder: sağ, sol, mountain climberlara eklenen uppercutlar, squat veya burpee.

Nerede?

Her gün sabah 7’den akşam 8:30’a kadar Punch Boxing Studio’da

3 rue de Richelieu, Paris 1st arrondissement.

Oturum başına €29.

YSL

Paris’te Dışarı Çıkmak: Yves Saınt Laurent aux Musées

YVES SAINT LAURENT AUX MUSÉES sergisi şu anda altı Paris müzesinde sergilenmektedir: Centre Pompidou, Museum d’Art Moderne de Paris, Louvre Müzesi, Musée d’Orsay, Musée National Picasso-Paris ve Paris Müzesi Yves Saint Laurent Paris. Önemli bir tarihi kutlamak için, ilk Yves Saint Laurent defilesinin 60. yıldönümü. 29 Ocak 1962’de 26 yaşındaki tasarımcı, kendi adı altında ilk koleksiyonunu sundu. O günden itibaren, Saint Laurent kariyeri boyunca ve 2002’ye kadar, engelleri yıktığı ve cesur yeni biçimler sunduğu kırk yıl boyunca temel unsuru haline gelen bir vizyon ve stil benimsedi.

Modacının sanatla olan ilham verici bağının hikayesini anlatmak için, en ikonik tasarımlarından bazılarını içeren bir giysi seçkisi ve Paris’in önde gelen altı müzesinin kalıcı koleksiyonları sergilenecek.

Bu sergiyi görebileceğiniz yerler:

Centre Pompidou
Musée d’Art Moderne de Paris
Musée du Louvre
Musée D’Orsay
Musée National Picasso Paris
Musée Yves Saint Laurent Paris

Açılış saatleri ve günleri müzeye göre değişir.

Öğrenciler veya 26 yaş ve altı için ücretsizdir. Müzeye göre değişir.

Başkent, çok çeşitli eğlence ve etkinlikler sunmaktadır. Ancak Paris’te dışarı çıkmanın en büyük avantajı, medyanın yutturmacasından uzaklaşıp moda, yemek veya kültürel külçeleri, daha gizli köşelerde, bir sokağın virajında ​​keşfedebilmektir.