Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Bonobo x IFA Paris İşbirliği: Öğrencilerin Tasarımı Olan Denimler Şimdi Mağazalarda!

By Ekim, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Nisan 2017’de denim markası Bonobo Jeans ve IFA Paris tarafından başlatılan “up-cycling” temalı yarışmayı kazanan IFA Paris ‘Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi Programının 3 öğrencisi Desmond Ang (Malezya), Erica Felita (Endonezya) ve Zhang Wei Jie (Çin). “Up-Cycling” atılacak t-shirt ya da kotların ikinci bir giyim ömrü kazanması için materyale uygulanacak işlemler anlamına gelir.

Geçen ilkbaharda Bonobo Jeans’ın satış ekibi, üç öğrenciye, markanın seçtiği kıyafetlerinin Şangay’daki mağazalarında sergileneceğini söyledi. Şimdi bu gerçekleşti. IFA Paris Kariyer ve Mezunlar Merkezi (CAC) Direktörü Adile Cretallaz, “Bonobo, öğrencilerimizin eskizlerini kıyafet haline getirdi ve onları sadece raflara yerleştirmedi, aynı zamanda onlara güzel sunumlar hazırladı” dedi.

Hatta Bonobo “Bonobo x IFA Paris” olarak özel bir logo ve kendi tasarımlarına iliştirilmiş, üzerinde öğrencilerin portresi, “Upcycling” başlığı ve “Young Designer Limited Edition” alt başlığı bulunan bir etiket yarattı. Aynı zamanda WeChat üzerinden öğrencilerin ve tasarımların fotoğraflarıyla Çince bir basın duyurusu yayınladı. Bonobo Jeans’i olduğu kadar IFA Paris’te katkısı bulunan herkesi ve yarışmayı kazanan 3 öğrencimizi tebrik ediyoruz.

Bu 3 öğrencinin Bonobo Upcycyling projesini kazanmalarını sağlayan eğitim programı hakkında detaylı bilgi için: Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı.