Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Öğrencileri Yarının Giyimini Hayal Etmek İçin Fusalp İle İşbirliği Yapıyor

By Ocak, 2019Nisan 16th, 2022No Comments

Modanın içine entegre olan yeni teknolojilere odaklanan IFA Paris, Fusalp markasıyla ortaklık kuruyor. Ortak DNA’mız mı? Zorlu kodlar ve inovasyonu teşvik etmek. Bu gerçeklere dayanarak, 2. sınıf Moda Tasarımı ve Teknolojisi ve Moda Pazarlama Lisans Programları öğrencileri proje yöneticileri olarak ilan edilecek ve yenilikçi teknolojiler ve tasarımlarla karışık kapsül koleksiyonu “Fusalp Future” şeklinde pazarlanan yarının kıyafetlerini hayal etmek zorunda kalacaklar.

60 yıldan fazla bir süredir dağ severlerin tümü için sembolik bir marka olan Fusalp, zirvelere ulaştıktan sonra yeni bir dünyayı, teknolojiyi ele geçirmeyi ve IFA Paris’i macera ortağı yapmayı planlıyor. Marka, ününü (teknik, işlevsellik ve şıklık) kılan 3 temel ayağa dayanarak, “dijital yerli” nesiller arasındaki konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir. Başlangıçta çok eleştirilen ve gençleştirmenin kolu olan lüks bir karıştırıcı LA Tech taklit edilmeye devam ediyor … Yeni Fusalp projesinin amacı? Dijital devrim tarafından şekillenen bu bin yılların baştan çıkarılması için modernleştirirken kimliğini korumak.

Bu nedenle, bu yenilikçi girişimi daha iyi ele almak için uzmanlarla çalışmak aşikardı; IFA Paris’teki öğrencilere stratejik pazarlama, operasyonlar ve stiller verilecek, teknik kısım ise bağlantılı moda konusunda uzman Neue Lab tarafından geliştirilecektir. Bu üçlü ilişkiden: bir sonraki koleksiyona entegre edilecek prototipik, eğlenceli ve vizyoner modeller ortaya çıkacak.

Önceden yürütülen stratejik pazarlama çalışmalarına dayanarak, Moda Pazarlama alanında lisans öğrencileri, markanın Y kuşağı arasındaki konumunu tanıtmak için görevlerini yerine getireceklerdir. Bu çalışmaların Fusalp kimliğini restore etmesi ve bu teknolojik bilgi birikimini baştan çıkacak yeni izleyicilere göstermesi gerekecek.

Bu hedefi bölmek sadece kalın modellerin tasarımına değil, aynı zamanda değişim için iletişim planının geliştirilmesine de rehberlik edecektir. Moda Tasarım ve Teknoloji ve Moda Pazarlama Lisans programındaki öğrencilerin analizleri ile yönlendirilen öğrenciler, yaratıcı seyahatlerini hem geleneksel hem de fütüristik ilkelere dayandırmak zorunda kalacaklar. Önerilen yenilik süreçleri, Fusalp’ın iletmek istediği yeni ruha ve eğilimlere dayanmalıdır.

Yarının tüketiminin bir rezervuarı olan bu teknolojik açıdan doyumsuz Y kuşağı, markaları en iyi teknolojiyle en iyi insan tasarımını bir araya getirmeye zorlamaktadır. IFA Paris, öğrencilerinin, bu 10 fütüristik, sportif ve kentsel kapsül görünümünü halka tanıtmak için aynı yüksek standartlara sahip olmasını beklemektedir.