Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris Öğrencileri Yeni Bir Konsept Üzerinde Çalışmak İçin Münih’teki ISPO Academy Masterclass’ta

By Mart, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

IFA Paris’te dikiş, desen hazırlama ve perdeleme eğitmeni olan Tanja Wiedner, lisans ve moda ile bağdaştırmayı amaçlayan “ISPO ACADEMY Masterclass” için Münih’teki ISPA fuarına üç Lisans Moda Tasarımı öğrencisi aldı. Bu çalışma moda okulları ve diğer tasarım okullarından öğrencilere spor ve modayı bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Chloe Kerr, Menna Salem (her ikisi de IFA Paris Lisans Moda Tasarımı’nın 3. Sınıfta) ve Aweriawhen Umuomo (2. sınıfta), 9 uluslararası okulun (Beijing Enstitüsü Moda Teknolojisi , Londra Moda Koleji, İsveç Tekstil Okulu ve diğerleri) 27 öğrencisini içeren bu Masterclass’ın ikinci baskısında yer almaya davet edildi.  Çalışmada öğrenciler bu yıl ” über ceket”, başka bir deyişle nihai ceket olarak belirlenen konuda birlikte çalıştılar.

ISPO ACADEMY

Üç gün boyunca, öğrenciler spor giyim trendleri ve yeni malzemeler üzerine teknik ve işlevsel dersler izledi ve bu şekilde, nihai çağdaş bir kışlık ceket olan “über ceket” konusuna yönelik yaratıcı konseptler geliştirdi.

Ayrıca, üretim uzmanlarıyla bir araya gelerek sürdürülebilir kalkınma ve iç çamaşırı eğitimleri aldılar. Bu disiplinlerarası yaklaşım, öğrencilerin profesyonellerle iletişim kurmalarına ve farklı kökenden ve farklı eğitime sahip öğrencilerle işbirliği içinde yeni ilhamlar bulmalarını sağladı.

Konseptleri ve tasarımları, fuarın son gününde, her biri farklı bir tema üzerinde çalışan ve her biri 3-4 öğrenciden oluşan beş farklı grupta sunuldu: bisiklet ceketi, fonksiyonel ceket, seksi ceket, katlanabilir çok cepli ceket ve unisex ceket.

IFA Paris Bachelor Moda Tasarımı öğrencileri bu etkinliğe katılmaktan dolayı çok mutlu olduklar ve nihai koleksiyonlarında çalışmak için yeni araçlar ve esin kaynağı ile Paris’e geri döndüler.

Bu üç öğrencinin IFA Paris’te eğitim aldıkları program, Lisans Moda Tasarımı Ve Teknolojisi.