Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris ve The North Face İşbirliği Devam Ediyor: Bölüm 2

By Aralık, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Ünlü Outdoor markası The North Face IFA Paris’le olan işbirliğine devam ediyor. Önceki işbirliğini özetlemek gerekirse: Şangay kampüsünden IFA Paris Lisans Moda Tasarımı & Teknolojisi öğrencileri North Face’in kış sporları, özellikle snowboard, için özel bir kapsül kreasyon tasarladı.

2016’da The North Face ve IFA Paris’in aşka bir işbirliğinde Lisans Moda Tasarımı & Teknolojisi öğrencileri mini bir spor giyim koleksiyonu tasarlamıştı. Ve bugün, The North Face İdari Direktörü Eric Tosello ve The North Face Asya Pasifik Ürün müdürü ve bir IFA Paris mezunu olan Mahmoud Salahy, işbirliğine devam etmeyi ve büyütmeyi teklif ettiler. Bu kez 1964 yılında Douglas Tompkins tarafından kurulan extreme ve dağ sporları markası IFA Paris öğrencilerinin tasarımlarını üretecek. Kış sporları için yeni bir kapsül koleksiyonu, özellikle Pekin’de 2022’de düzenlenecek kış olimpiyalarında yarışacak snowboard yarışçıları için bir koleksiyon.

IFA Paris Kariyer ve Mezun Merkezi Direktörü Adile Cretallaz “ son bölgesel toplantılarında The North Face yöneticileri IFA Paris öğrencilerinin tasarımlarını sundu” dedi. “Sunumda bu konu bir çok defa konuşuldu ve bu büyük bir başarı. Sonunda bir öğrencinin tasarımlarının üretilmesi kararlaştırıldı. IFA Paris ve The North Face böylelikle işbirliğine muhteşem bir şekilde devam kararı aldı.”

The North Face – IFA Paris

Aslında projeye 20 öğrenci katıldı. Sonra 10 tanesi ön elemeyle seçildi. Sonunda ise 7 öğrenci IFA Paris ve The North Face’ten proje sorumlusu tarafından seçildi. Mayıs 2017’de marka IFA Paris MA Çağdaş Moda Tasarımı öğrencisi Endonezyalı Niamita Gustanto’nun tasarımını bir prototip üretmek için seçti.

Kasım sonunda The North Face 2018 satış toplantısı sırasında Niamita Gustanto’nun kreasyonu görücüye çıktı. Eric Tosello bizzat kendisi IFA Paris ile yapılan işbirliğinin sunumunu yaptı. The North Face daha sonra üretilen koleksiyonun bir örneğini IFA Paris’e gönderecek.

“Temel DNA’sı “Keşfetmeyi Asla Bırakma”dan güç alan The North Face burada Şangay’da IFA Paris ile olan işbirliğiyle yaratıcı düşünmesini sınırların ve limitlerin ötesine taşıyor ve Asya’nın genç yeteneklerine geleceğin moda tasarımcıları olarak yaratıcı yeteneklerini keşfedebilecekleri bir alan açıyor” dedi Mahmoud Salahy.

Öğrencilerimizin The North Face ile yapılan projeye katılmalarını sağlayan program için: Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi