Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris’in Şangay/Bund’daki Göz Alıcı Defilesi

By Kasım, 2016Nisan 18th, 2022No Comments

250 seçkin misafir, Çinli ve yurtdışından VIP’ler, farklı alanlardan tasarımcılar, genel müdürler ve CEO’lar, şampanya baloncukları, moda takipçileri ve basın bu renkli etkinlik için bir araya geldiler. IFA Paris tarafından organize edilen son etkinlik; görkemli Bund 22’nin tepesinde.

IFA Paris Defilesi

1906 yılında inşa edilen ve daha sonraları finansal grup “Swire Pacific” ve kalem fabrikası “Fenghua Pen”e ev sahipliği yapan tarihi bina Bund 22 aynı zamanda kırmızı tuğlalarıyla meşhurdur.  28 Ekim gecesi efsanevi Bund 22’de lüks işletme ve moda okulu IFA Paris tarafından  organize edilen defile boyunca tutku bütün gücüyle parıldadı.Prestij ve yaratıcılık gibi iki yüksek temeli anlatan kelimeye dayanan bu yılın etkinlikleri okulumuzun kurucuları Patrick-Kouzmine-Karavieff ve Olivia Chai’nin sıcak karşılamaları ve fotoğraf çekimlerinin ardından başladı.  IFA Paris eğitmeni ve aynı zamanda bu etkinliğin set tasarımcısı Emmanuel Rochet “Prestij, evet, mutlaka, böyle bir yerde, çok trend, büyüye muhteşemlik katıyor” diyor ve ekliyor; “Neredeyse bir tablo gibi olan kreasyonlar müzikal atmosferle uyum sağlıyor”.

“Böyle yaratıcı bir gösteri aylar süren bir çalışma ve hazırlık gerektirir. Sonra modeller; 13 kadın ve 1 erkek, 45 parça giyiyorlar, sahnede acele var. Ve bu sadece 25 dakika sürüyor. Artık fazla düşünmüyoruz. Her detay saniyeyle zamanlanıyor ve milimetreyle ayarlanıyor” diyor bu gösterinin arkasındaki uzman olan IFA Paris moda tasarımı eğitmeni Denis Barricault.

Tarihi partneri (SUES) ve etkinlik partnerleriyle ( Orsay, Adidas, Laurent Perrier, Grand Mercure, Zabok…) IFA Paris, Shanghai New Couture Fashion Week’e davet edildi. Akıllı telefonların çılgınca flaş patlamaları altında, IFA Paris’teki Lisans Moda Tasarımı programlarındaki Paris ve Şangay’daki kampüslerden on beş genç tasarımcı, tasarımlarını sundular.

Catwalk, mermerle kaplıydı ve yüksek taş duvar duvarlarla çevriliydi ve renkli, eğlenceli kreasyonlar, çoğunlukla rafine edilmiş, işlemeli saten ve payetler, ipek şifon ve ruffleler öğrenci tasarımlarını muhteşem kılıyordu.
Bunların arasında genç tasarımcı Chandani Pradhang VIP alanının misafirleri olan Mark Liu, Alfred Dunhill markası, Bonnie Ren, Maserati ve Avène’nin şemsiye markası Pierre Fabre’nin CFO’su Haiyan Li üzerinde büyük bir etki bıraktı.“IFA’ya tebrikler! Muhteşem ve sofistikeydi. Rekli tül modellere bayıldım; grafik, vurucu ve şık!” olarak yorumladı Lancel’in eski senyor tasarımcısı Eric Mazodier.
Bon Point’in Çin Genel Müdürü Bo Chen ve Albatross Global Solutions’un Genel Müdürü Christophe Cais’in de benzer yorumlar geldi.’

IFA Paris Defilesi

Lane Crawford Genel Müdürü Bob Lu, harika bir gösteri olduğunu belirtti. Koleksiyonlar sırasında Paris’te görülebilecek en iyi geçit töreni ve hazır giyim! “

Moda tasarımlarınızı podyumda bulacak olan programımız hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi.