Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

IFA Paris’te Haftasonu Keşfi: Duyular ve Renklerle Başarılı Bir Randevu

By Şubat, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

Bir dizi renk ve malzeme, defterler, siluetler, teknik eskiz ve bir sürü makas! IFA Paris’le ilgilenen en az 17 kişi, Peclers ve Lidewij Edelkoort markaları için daha önce çalışmış olan trend ve renk uzmanı eğitmen ve stilist Sophie Dulaurent’in liderliğinde düzenlenen Trends & Colors çalışma atölyesinde yer aldı.

IFA Paris’te Haftasonu Keşfi

Teorik temeller ve uygulama: Bu yoğun seminer, katılımcıların modanın renk ve renklerin ilkel özelliklerini vurgulamasını sağladı. Renkli çemberin tanıtımı, algılamalar ve perspektifler, moda dergilerinde görsel araştırılması, aralıkların geliştirilmesi: Sophie Dulaurent, renklerin güçlü sembolizmi sayesinde atmosferlerini ve referanslarını nasıl belirlediğini ayrıntılı olarak açıkladı. Küçük çalışma gruplarında, öğrencilerin bir tahtada resim görüntüleyerek ve anahtar kelimeleri koruyarak bir temayı ve bir eğilimi belirlemeleri istendi. Hedef: Renklerin bir araya getirilmesiyle bir ruh hali tahtasını sonuçlandırmak. Ambiyans tahtalarını kullanarak öğrenciler, boya kullanarak pantone kodları da dahil olmak üzere bir dizi renkte olabildiğince uyumlu bir şekilde nasıl düzenlenip bırakılacağını öğrendi. Modülden sonra, bireysel değişimler ve kişiselleştirilmiş tavsiyeleri ile devam eden modül, herkesin eğilim ve renk açısından kendi hassasiyetlerini geliştirmesini sağladı.

Pazar, IFA Paris Paris kampüsünde daha az animasyonlu değildi! Jung Grandcolas bu potansiyel öğrencilere, grubuyla birlikte ciltler üzerine yansıtma, araştırma ve yaratmaya geçmeden önce örtüşmenin temel tekniklerini öğretti. Teorik açıklamalar ve duyulara itaf edilmiş uygulamalar macera dolu bu haftasonunun kalbindeydi.

Yukarıda belirtilen konularla ilgilenen program hakkında daha fazla bilgi için: Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi