Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

MBA Öğrencilerinin Şangay’daki Vivienne Westwood Sergisine Sektör Gezisi

By Ocak, 2017Nisan 18th, 2022No Comments

19 Ocak’ta, MBA Moda İşletme ve MBA Lüks Marka Yönetimi öğrencilerimizden bazıları Şanghay’daki K11 Sanat Müzesi’ndeki “Get a Life – Vivienne Westwood Çin Çağdaş Sanat ile Diyalog” adlı sergiye bir geziye çıktılar!

Otuz dört yıllık moda geçmişi ile Vivienne Westwood isyancı koleksiyonlarıyla moda endüstrisini şaşırttı ve moda dünyasında bir efsane yarattı. Bu sergi, Westwood’un mesajını derin bir şekilde nakletiyor: artık daha da kültürlenmenin ve bunu gerçekleştirirken de yaşamı iyi yaşamak ve gelecek için gezegeni kurtarmak için gereken gücü ve bilgeliği kazanmanın vakti geldi.

Etkinlik, Vivienne Westwood’un Save Venice / Mirror the World adındaki Red Label 2016 SS ve Gold Label 2016 SS koleksiyonlarını sergledi. Bellini, Giorgione, Titian – Batı’nın şimdiye kadar gördüğü en büyük sanat gelişim dönemiydi. Venedik, bir kültür merkezi idi. Bellini, Giorgione, Titian – Bu dönem batı’nın şimdiye kadar gördüğü en büyük sanat gelişim dönemiydi. Venedik, bir kültür merkezi idi.

Öğrenciler, moda ve klasik tablolar arasındaki ilişkiyi inceleyen BBC 4 belgesel serisini izlediler. Vivienne Westwood, tablolarda klasik, ortaçağ ve rönesans dönemlerinden gelen kostümlere bakıyor ve modern sanatın ve kültürün tehlikede olduğunu savunuyor; çünkü geçmiş incelemek için çok az zaman harcanıyor.

IFA Paris öğrencileri, moda dünyasının en ünlü karakterlerinden birinin yolculuğunu ve evreni ile etik moda kavgalarını ve çevreyi kurtaran bu sergiyi gerçekten çok beğendiler.

Bu serginin ziyaretinde yer alan programlar hakkında daha fazla bilgi için: MBA Moda İşletmesi ve MBA Lüks Marka Yönetimi.