Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Moda Tasarımı ve Teknolojisi Lisans Programı şimdi online eğitime açılıyor

By Ocak, 2021Nisan 13th, 2022No Comments

2020 yılı büyük değişiklikleri beraberinde getirerek, Covid-19 sebebiyle tüm dünya yıkıma uğramışken moda dünyası da bu yıkımdan etkilenenler arasındaydı. Çoğu yerde seyahat kısıtlaması dahil uygulanan kısıtlamalarla çoğumuz yürüttüğümüz işlere yeni modeller üretmek ve bu değişikliklere ayak uydurmak zorunda kaldık. Bu değişikliklerin en önemlileri ise uzaktan çalışmak ve dijital dünyaya daha fazla odaklanmaktı.

IFA Paris de dünyanın her yerindeki öğrencilerine online kurslar sağlayarak bu değişime ayak uyduranlardan oldu. Şimdi de Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programını online olarak sunmaktan gurur duyuyor.

Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programı, öğrencilerine yaratıcı ve teknolojik bir bakış açısı sunan eşşiz bir programdır. Fransız “savoir-faire” geleneksel anlayışıyla dijital modada son teknolojiyi harmanlayan kendine özgü bir müfredata sahiptir.

Online eğitim programı ‘offline’ müfredatı temel alarak üç akademik seneye karşılık gelen üç seviyeden oluşur.

Üçünçü yıl, öğrencilerin kendi tasarım koleksiyonlarını sundukları, jüriden geçtikleri ve IFA Paris’in Paris ve İstanbul’daki mezuniyet moda şovunda bu koleksiyonlarının yer alma fırsatının verildiği eğitimin en önemli yılıdır.

Programın gereklilikleri sebebiyle IFA Paris, profesyonel akademik ekibiyle birlikte Moda Tasarımı ve Teknolojisi programına ayrıcalıklı öğretim stratejileri geliştirmiştir. Özel geliştirilmiş modüller ve öğrenim deneyimleri etrafında kurgulanan bu programla öğrenciler, dünyanın 20 farklı noktasından gelen, deneyimlerini aktarmaktan heyecan duyan eğitmenlerin farklı becerilerinden faydalanma fırsatı yakalarlar.

Tümüyle gerçek bir eğitim deneyimi sunan uluslararası bu program öğrencilerin farklı kültürlerden bakış açılarına erişmesine olanak tanıyarak öğrencilere problem çözmede yaratıcı ve alışılmışın dışında analiz ve çözüm üretebilme becerilerini kazandırır. Program hakkında daha fazla bilgi almak için Moda Tasarımı ve Teknolojisi Online Lisans Programı sayfamızı ziyaret edin