Skip to main content
Etkinlik ve Kampüs Haberleri

Şangay’daki 2018 Mezuniyet Defilesi: Hayalgücünün Kuvveti

By Haziran, 2018Nisan 17th, 2022No Comments

14 Haziran 2018’de, Şangay kampüsünde IFA Paris’in Moda Tasarımı ve Teknolojisi lisans programındaki en iyi öğrencilerden oluşan seçki, son koleksiyonlarını birçok Çinli gazeteci, şahsiyet ve moda uzmanına sunma fırsatı buldu. Mezuniyet Defilesi, Çin’in en büyük çıkış kasabası olan Florentia Village‘nde öğrencilerin yaratıcılıklarına hayranlık uyandırmak için bir platform oluşturdu. Bu olay bir kez daha Z Kuşağı’nın ilham ve kaygılarının büyük çeşitliliğinin mükemmel bir örneğiydi.

Şangay’daki 2018 Mezuniyet Defilesi

Böylece Nadya Vania Sukandar, ayın tanrıçası ile tavşan arasındaki ilişkiyi, “ponpon” görünümü ve ponponların toplanmasıyla yapılandırılan hacimli bir örgü çizgisi oluşturmak için bir Çin halk masalından esinlenmiştir. Ay’a göre, Nan Ni (Cathéria), balo kıyafetlerini, bazen havai muslinle ilişkilendirilmiş, bozulmamış tüylerle giydirerek revize etmektedir.

Şangay’daki 2018 Mezuniyet Defilesi

İnsanlığın gelecekteki bir dünyada yaşayacağı baskıya direnmek için tasarlanan tabela öğeleriyle işlenmiş devasa pagoda kollu muhteşem askeri üniformaları hayal eden Erica Felita için daha karanlık bir evren. Chen Huanyu (Cherry) yeni iş giysilerini, bir deri tunik, yağmurluk veya bir çift botla çok boyutlu cepleri kaplayarak DIY nesillerinden alıyor. Riley, Amazonlar’ı, çevresel nedenlerin gerillaları olarak kazıyan dünyevi renkler ve bitkiler ile çırpılmış, gevşek elbiselerden oluşan bakir ormanından çıkarır. Doğa, ve özellikle de bambu, Wu QinYang’a (Christina) kadınsı siluetlerini sürüngenler gibi kıvrılan saçaklarla veya bağlarla delme fikri veriyor.

Bu arada, Zhou Weiwei (Wendy) ve Wang Yuting (Crystal), insan yüzü ile bir hayranlık paylaşıyor ve yüzlerce izdüşümünü uygulayarak, bir izdüşüm gibi süslenerek ya da yumuşak erkeksi / feminen kümeler üzerinde işleyerek çağdaş güzellik standartlarını sorgulamaktadırlar.

Şangay’daki 2018 Mezuniyet Defilesi

Lin Han (Foricy) fikirlerini yakın çevresinde bulur, çünkü Şangay’daki geleneksel mahallelerin cephelerinde kuruyan ve patchworki birleştiren ve askıya alınmış muhteşem 3D silüetlerine ilham veren ketenlerdir. Wu Qiqi (Cecilia), geleneksel Tibet kıyafetini modernize eden, hafifleten ve azaltan, daha sonra geniş ve akıcı açık pantolonlarla ilişkili asimetrik kimonoya dönüşen tasarımlara çalıştı.

Zhu Qinxin (Jenny), renkli kumaşların büyük şeritlerinden yapılan asimetrik elbiselerindeki sirk performanslarının oynaklıklarını keşfetmeyi hedeflerken, Qian Chengru (Zita) modaya uygun parti kızları için bir spor kıyafeti, aşırı süslü yamalar ve partinin sevinci ve enerjisini.uyandan ağızların nakışlarını icat ediyor.

Bir noktalama işareti gibi, karanlık ve şeffaflık arasında iki erkeksi model erkek giysilerinin evrim potansiyelini gösterir.

Karanlık ile joie de vivre arasında, doğa ve şehir hayatı, başka bir yerde ve gelecek arasında, IFA Paris’in bu gösterimi, ‘en yetenekli öğrencilerinden esinlenerek, birçok patikaları ile yarının modasını.ele geçirecek olan trendlere bir göz attı.

Mezuniyet Defilesi ile sonuçlanan bu program hakkında daha fazla bilgi için lütfen bakınız: Lisans Moda Tasarımı ve Teknolojisi